Zastosowanie polimoczników

Polimocznik, określany również jako elastomer polimocznikowy, jest tworzywem, które charakteryzuje się dobrą przyczepnością do wielu podłoży. Powstała powłoka chroni powierzchnię przed działaniem czynników chemicznych, mechanicznych, wpływem promieniowania UV czy działaniem wody. Sama aplikacja jest stosunkowo prosta, a proces wysychania trwa krótko. Sprawdź, kiedy można zastosować polimocznik i w jakich branżach jest niezbędny.

Jak stosować powłoki polimocznikowe?

Polimocznik można stosować na różnych powierzchniach, w tym na betonie, drewnie, metalach, czy pianie PUR. Z powodzeniem można go aplikować na powierzchnie pionowe i poziome. Najczęściej wykorzystuje się do tego profesjonalne agregaty. To wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają kontrolę temperatury materiału, optymalne ciśnienie natryskiwania, czy możliwość doboru odpowiedniego pistoletu. Sprzęt szybko podgrzewa substancję i już po kilkunastu minutach można nakładać produkt na powierzchnię. Profesjonalne agregaty można zamówić w sklepie https://matflex.eu/. Oprócz urządzeń można dokupić potrzebne dysze, węże czy pistolety. To obowiązkowe elementy wyposażenia każdej firmy, która zajmuje się aplikacją powłok.

Zastosowanie polimocznika

Powłoki polimocznikowe można aplikować na różnego rodzaju podłoże. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem prac, powierzchnia powinna być oczyszczona i odtłuszczona. Lekko szorstka faktura gwarantuje najlepszą przyczepność. Polimocznik wykorzystuje się między innymi do:

  • ochrony rur i rurociągów, izolowania zbiorników, studzienek ściekowych i innych elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • zabezpieczania mostów i tuneli,
  • ochrony stali w przemyśle morskim,
  • zabezpieczenia elementów narażonych korozję i uszkodzenia mechaniczne w przemyśle motoryzacyjnym,
  • izolacji dachów, elewacji, balkonów, tarasów i innych elementów konstrukcji budowlanych,
  • zabezpieczenia powierzchni przed wpływem środków chemicznych, a także działaniem różnych temperatur i warunków atmosferycznych,
  • tworzenia hydroizolacji basenów, zbiorników magazynowania wody (także pitnej) betonowych, stalowych czy oczyszczalni ścieków.

Polimocznik to elastyczna substancja, która dzięki odpowiedniemu nałożeniu zapewnia doskonałą hydroizolację przestrzeni. Szybko wiąże z powierzchnią, a dzięki odporności chemicznej i na promieniowanie UV można ją stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki szeregowi właściwości użytkowych i mechanicznych oferuje szeroki zakres zastosowań w wielu gałęziach przemysłu i branży budowlanej.

Napisane w kategorii Firma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 20 =