Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

czym zmyć długopis ze ściany

Czym zmyć długopis ze ściany? To pytanie, które wiele razy zadają sobie rodzice dzieci, nie do końca potrafiących jeszcze zrozumieć, że miejscem twórczości plastycznej powinna być kartka papieru, a nie ściana, kanapa czy meble. Długopis, kredka czy flamaster pozostawiają ślady, które bardzo ciężko usunąć tak, by nie zniszczyć materiału, na którym pojawiły się wytwory wyobraźni naszych pociech. Dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców, proponując kilka skutecznych pomysłów na to, czym zmyć długopis ze skóry i innych materiałów.

Uciążliwe plamy z tuszu długopisu na ścianach

Plamy z długopisu to najczęściej skutek twórczej zabawy naszych pociech. Zanim dziecko zrozumie, że pewne zachowania nie są dozwolone, może upłynąć nieco czasu. Niestety, czas ten może być wypełnionymi drobnymi zniszczeniami, które obniżają walory estetyczne mebli i ścian. Czym zmyć długopis ze ściany? To pytanie z pewnością prędzej czy później zada sobie każdy rodzic.

Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by w naszym otoczeniu pojawiły się artystyczne kreski i bazgroły. To, jak zmyć długopis ze ściany, zależy od kilku czynników, m.in. od jej koloru. Warto uważać, by kolor nie zszedł wraz z długopisem, jeszcze bardziej pogarszając jej wygląd. Tarcie i szorowanie z reguły nie przynosi pożądanych efektów, a farba znika wraz ze śladami po długopisie. Dlatego też warto zastosować sprawdzone rozwiązania na to, czym zmyć długopis z tapety i ze ściany.

czym zmyć długopis

TOP 3 sposobów na zmycie długopisu ze ściany!

Jeśli na naszej ścianie pojawią się rysunki wykonane długopisem, nie warto panikować. Wystarczy bowiem zastosować któryś ze skutecznych sposobów na to, czym zmyć długopis ze ściany.

Sposób 1: Pasta do zębów

Pasta do zębów to dobry i sprawdzony sposób na to, jak zmyć długopis ze ściany. W tym celu należy nanieść jej cieniutką warstwę na szpecące ścianę rysunki, a następnie spłukać. Całość procesu należy zakończyć przetarciem śladu lekko wilgotną ścierką. Jeśli na naszej ścianie pojawiła się plama z długopisu sporych rozmiarów, można do pasty dodać nieco sody oczyszczonej. Wzmocni ona jej działanie i pozwoli usunąć nawet najcięższe zabrudzenia.

Sposób 2: Woda i płyn do naczyń

To uniwersalna mieszanka, która sprawdza się w domu w wielu sytuacjach. To również skuteczny sposób na to, czym zmyć długopis ze ściany. Trzeba być jednak ostrożnym, zwłaszcza w przypadku ścian pomalowanych innym kolorem, niż biały. Najlepiej sprawdzić, jak powierzchnia zachowa się pod wpływem wody z płynem do mycia naczyń, nanosząc ją w miejscu, które jest mało widoczne. Zamiast płynu do mycia naczyń można użyć również mydła, które również sprawdzi się jako sposób na to, jak zmyć długopis.

Sposób 3: Alkohol

To absolutnie ostateczne rozwiązanie, gdy poprzednie pomysły zawiodły. Wacik czy ściereczka nasączona alkoholem to również patent na to, czym usunąć plamy z długopisu, choć jest bardzo prawdopodobne, że ślady po nim zostaną również na naszej ścianie. Dlatego też ważne jest, aby wypróbować go również w miejscu, które jest niewidoczne, np. ukryte za meblami.

jak zmyć atrament z rąk

Czym zmyć długopis ze skóry?

Czym usunąć długopis ze skóry? To również niezwykle ważne pytanie. Plamy z tuszu długopisu mogą pojawić się również przypadkowo, gdy pracujemy lub rozwiązujemy krzyżówki na kanapie i niefortunnie odłożymy go tak, że atrament zaplami mebel. Tak więc nie tylko dzieci mogą być przyczyną nieestetycznych plam. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem na to, czym zmyć długopis z kanapy również okazuje się alkohol. Najlepiej wybrać w tym celu spirytus. Jak usunąć plamę z długopisu przy jego pomocy? Niewielką ilość wody należy nałożyć na plamę, a następnie przykryć ją ręcznikiem papierowym, skropionym spirytusem. To skuteczny sposób na to, jak zmyć długopis ze skóry, choć, jak w przypadku pozostałych wskazówek, warto uważać na uszkodzenia, jakie mogą powstać na materiale. Można spróbować również przetrzeć plamę ściereczką, delikatnie spryskaną spirytusem.

Jak usunąć długopis ze skóry, gdy nie mamy w domu spirytusu? Można spróbować wykorzystać tradycyjne sposoby na pranie różnych materiałów. W tym celu w gorącej wodzie należy rozpuścić nieco proszku do prania lub też detergentu, którego używamy do czyszczenia dywanów. Po umyciu mebla, zostaw na nim roztwór nawet przez godzinę. To sprawdzony przez wiele gospodyń domowych sposób na to, jak zmyć długopis z kanapy.

Innym pomysłem, czym zmyć długopis ze skóry, jest zmywacz do paznokci, który stanowi niezbędny element wyposażenia prawie każdej damskiej kosmetyczki. Zawiera on w sobie sporą dawkę alkoholu, który działa podobnie, jak spirytus, opisywany już w poradniku.

jak zmyć długopis ze skóry

Czym zmyć długopis z mebli lakierowanych?

Czym wywabić plamę z długopisu, jeśli pojawiła się ona na lakierowanych meblach? Przede wszystkim trzeba działać szybko. Z pewnością silne środki i detergenty nie będą tutaj dobrym rozwiązaniem. W sklepach dostępne są dedykowane płyny czyszczące, będące dobrym sposobem na to, jak usunąć długopis. Jeśli jednak ktoś woli zacząć od domowych sposobów, wato wykorzystać w tym celu roztwór wody i płynu do mycia naczyń. Mebli lakierowanych nie można szorować ostrymi przyrządami. Wybierz więc delikatną gąbkę. To zdecydowanie najlepszy pomysł na to, czym zmyć długopis z mebli lakierowanych.

jak zmyć długopis

Czym zmyć długopis z ubrania?

Długopis na ubraniach pojawia się często, gdy dzieci chodzą do szkoły. Jak wywabić plamę z długopisu, nie niszcząc przy tym kolejnych ciuchów? To pytanie zadaje sobie z pewnością większość rodziców. Czym zmyć długopis z ubrań? Warto spróbować kwaśnego mleka, które jest bezpieczne dla różnego rodzaju materiałów. Plama z długopisu musi zostać zamoczona przez kilkanaście minut, a następnie wyprana w tradycyjny sposób. Spróbuj, a przekonasz się, że to sprawdzony sposób na to, jak zmyć długopis z ubrań!

Jak usunąć długopis z materiału, gdy nie mamy dostępu do kwaśnego mleka? Można w tym celu wykorzystać sposób przekazywany z pokolenia na pokolenie. Czym zmyć długopis z materiału, wiedziały już bowiem nasze prababcie. W tym celu wykorzystywały one szare mydło, które w dalszym ciągu stanowi dobrą odpowiedź na wątpliwości czym zmyć długopis z ubrań. Plamę należy natrzeć szarym mydłem i pozostawić przez kilkadziesiąt minut, by następnie wyprać odzież w pralce. Być może w ten sposób odnajdziemy złoty środek na to, czym zmyć długopis z ubrania.

Pozostaje jeszcze znaleźć odpowiedź na pytanie, jak usunąć długopis z zamszu? Aby to zrobić, należy pocierać zabrudzenie pilnikiem. Oczywiście trzeba wybrać w tym celu pilnik delikatny. Choć pomysł może wydać się dziwny, to sprawdzony sposób na to, jak usunąć plamy z długopisu.

plama z długopisu

Jak usunąć plamy z długopisu z ekoskóry?

Czym zmyć długopis z ekoskóry? W tym przypadku warto sugerować się kolorem powierzchni. Jeśli jest on jasny, najlepszym sposobem na to, jak usunąć tusz z długopisu, będzie woda z dodatkiem szarego mydła. Na większe zabrudzenia, zwłaszcza powstałe na ciemnych kolorach, sprawdzi się wspominany tu często alkohol. To uniwersalny środek nie tylko na to, jak usunąć długopis z kanapy, ale również i na to, czym zmyć długopis z ekoskóry.

Warto pamiętać jednak, że wszystkie wymienione sposoby na to, czym usunąć długopis z materiału mogą okazać nieskuteczne przy większych lub też starszych zabrudzeniach. Dlatego też lepiej zapobiegać powstawaniu nieestetycznych plam i rysunków, uświadamiając dzieci co do szkodliwości ich działania, niż poszukiwać rozwiązań na to, czym zmyć plamy z długopisu.

Komentarz do “Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 1 =