Dlaczego warto wybrać elastyczne listwy ścienne?

Listwy ścienne mogą w elegancki i funkcjonalny sposób nie tylko ozdobić ścianę, ale też podzielić ją na różne części. Popularnie stosuje się je np. na ścianach dwukolorowych. Są jednak miejsca, gdzie ich wykorzystanie wydaje się bardzo trudne. Należą do nich powierzchnie półokrągłe lub wyjątkowo nierówne. Nie musisz rezygnować wówczas z aranżacji z listwami ściennymi, wystarczy, że wybierzesz modele elastyczne!

Właściwości listew elastycznych

Listwy elastyczne wykonywane są z poliuretanu odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Nie kruszą się podczas przycinania i wyginania. Możesz je łatwo formować podczas montażu na ścianie. Wizualnie nie różnią się niczym od standardowych listew. Wykonuje się je w fabrycznej barwie, aby ewentualna nałożona na nią warstwa farby nie skruszyła się przy formowaniu. Dzięki temu możesz po montażu pomalować je na dowolny kolor i dopasować do aranżacji danego pomieszczenia.

Oprócz tego elastyczne profile ścienne mają standardowe dla wysokiej jakości listew właściwości. Są bowiem odporne na wilgoć, więc można bez obaw montować je w takich pomieszczeniach, jak kuchnia oraz łazienka. Swoją wymarzoną aranżację z elastycznymi listwami ściennymi stworzysz w dowolnym pomieszczeniu dzięki produktom dostępnym w Decordom Olsztyn – https://www.decordomolsztyn.pl/.

Kiedy wybrać listwy elastyczne?

W pierwszej kolejności elastyczne modele możemy polecić osobom, które chcą wykorzystać listwy w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Wszelkiego rodzaju łuki, czy półkolumny, które można spotkać np. w mieszkaniach w starych kamienicach to miejsce, gdzie takie profile sprawdzą się doskonale. Często ściany tego typu można znaleźć też w budynkach użyteczności publicznej, lokalach usługowych, czy gabinetach lekarskich – tam również elastyczne listwy ścienne będą elegancką i praktyczną ozdobą.

Jeżeli marzyła Ci się aranżacja wykorzystująca listwy na ścianie, ale odwlekałeś remont z powodu zbyt dużych kosztów lub dużego nakładu pracy koniecznego do wyrównania ścian to takie rozwiązanie będzie doskonałą opcją. Elastyczny profil dociśniesz i uformujesz w dowolny sposób, niwelując wszelkie nierówności, załamania na remontowanej powierzchni. Możesz też łatwo docinać profile, dopasowując w ten sposób ich długość. Do montażu będziesz potrzebować jedynie odpowiedniego kleju montażowego, który możesz kupić razem z samymi listwami w Decordom.

Stwórz wymarzoną aranżację wnętrza z wracającą do mody sztukaterią ścienną – nawet na nieidealnym podłożu oraz na zaokrąglonych kształtach ścian. Wybierz elastyczne listwy ścienne i pomaluj je na dowolny kolor, zgodnie ze swoim gustem oraz stylem Twoich wnętrz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =