Pianka PUR – niezastąpiony system ocieplenia

Ocieplanie pianką PUR jest nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem pozwalającym na ocieplenie budynku. Pianka poliuretanowa jest produktem zapewniającym skuteczną ochronę budynku przed wychłodzeniem, a także nadmiernym nagrzewaniem. Jej dużym atutem są również walory dźwiękochłonne, dzięki czemu mieszkańcy mogą cieszyć się wyciszeniem. To jedna z wielu zalet ocieplania budynków pianką PUR. Jednak, by cieszyć się wszystkimi jej zaletami należy postawić na profesjonalną firmę, która wykona jej aplikacje.

Pianka poliuretanowa – jednym z najchętniej wybieranych materiałów do izolacji termicznej

Pianka poliuretanowa jest bardzo często wybieranym materiałem służącym do izolacji termicznej w różnych obiektach, szczególnie poddasza. Stosuje się zwykle na dachu, jak i na ścianach. Aplikacja jest bardzo szybka i zapewnia jednolitą warstwę bez powstawania złogów. Pianka PUR zachowuje objętość, kształt, a także wszystkie swoje parametry przez wiele lat. Jej żywotność i niezmieniony kształt, o ile została dobrze nałożona, określa się na co najmniej 25 lat. Piankę PUR można stosować na dachach betonowych oraz drewnianych. Bez znaczenia jest liczba spadów oraz kształt dachu. Pianka PUR na każdej przestrzeni jest tak samo skuteczna.

Co można izolować pianką PUR?

Istnieją dwa rodzaje ocieplenia pianą: otwartokomórkowy oraz zamkniętokomórkowy. Pierwszy z nich wykorzystuje półsztywną pianę poliuretanową, która jest najczęściej stosowana do izolacji stropów, podłóg, ścian, a także poddaszy. Z kolei piana zamkniętokomórkowa jest dość sztywna, dlatego doskonale sprawdza się przy izolacji chłodni, hal, dużych magazynów, fundamentów, a także tarasów i płaskich dachów. Pianka jest nanoszona na wcześniej przygotowane podłoże za pomocą urządzenia do wieloskładnikowego dozowania. Świetnej jakości urządzenia sprawiają, że wszystkie szczeliny oraz otwory posiadają doskonałą izolację, o jednolitej strukturze,

Ocieplanie poddaszy pianką PUR – zaufaj profesjonalistom

Ocieplanie poddaszy czy innych miejsc wymaga niezwykłej precyzji, dokładności, a także doświadczenia i wiedzy specjalistów. Takimi atutami mogą poszczycić się fachowcy z PUR Projectect posiadający ogromny zasób wiedzy w tym kierunku, a także doświadczenie. Potrafią sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom, które należy ocieplić. Wyposażeni w maszyny o innowacyjnych parametrach takie jak Gama G-30H sprawia, że w sposób profesjonalny, trwały o najwyższym standardzie zostanie naniesiona Izolacja. Pianka PUR jest alternatywą dla wełny, która nie wykazuje tak dobrych parametrów i trwałości. Profesjonalne usługi ocieplania budynków pianką PUR na terenie Śląska, w szczególności w Radomsku wykonuje Firma PUR Projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 16 =