Klimatyzacja o oszczędnym zużyciu energii typu INVERTER

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego 209/125/WE producenci oraz importerzy sprzętu zasilanego prądem elektrycznym zobowiązani są do podnoszenia efektywności energetycznej wprowadzanych na rynek produktów. W przypadku klimatyzatorów, preferowaną technologią staje się inwerterowa, zamiast tradycyjnej typu włącz/wyłącz. Poniżej omówimy zasadę działania oraz zalety klimatyzatorów INVERTER.

Klimatyzatory typu INVERTER – jak działają

Klimatyzatory inwerterowe opierają się na najnowszych technologiach w zakresie chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Choć ich rdzeniem wciąż jest sprężarka, podobnie jak w tradycyjnych urządzeniach włącz/wyłącz, to sposób jej działania jest inny.

Kluczowym elementem jest płynne dostosowywanie mocy i wydajności klimatyzacji do warunków termicznych panujących w pomieszczeniu. Uruchomienie klimatyzatora odbywa się płynnie, co przekłada się na oszczędność energii elektrycznej. Jednocześnie elastyczność i szybkość pracy sprężarki inwerterowej nie ograniczają możliwości klimatyzatora, co pozwala na szybkie osiągnięcie zadanej temperatury.

Kiedy klimatyzator typu INVERTER osiągnie wymagane warunki termiczne, zmniejsza swoją wydajność, zapobiegając tym samym częstym cyklom włączania i wyłączania. To z kolei zwiększa efektywność i eliminuje energochłonne zachowania.

Oszczędność energii przy klimatyzacji typu INVERTER

W obliczu rosnących wymagań dotyczących zużycia energii elektrycznej oraz wzrostu świadomości ekologicznej, korzystanie z energooszczędnych urządzeń staje się coraz bardziej istotne. Klimatyzatory INVERTER spełniają te wymagania, pozwalając zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Jest to możliwe głównie dzięki eliminacji wysokiego zużycia prądu rozruchowego oraz precyzyjnemu sterowaniu, które nie występowało w tradycyjnych modelach klimatyzatorów.

Inne korzyści płynące z klimatyzacji typu INVERTER

Oprócz oszczędności energii, klimatyzatory inwerterowe cechują się również:

– szybszym osiąganiem zadanej temperatury niż w modelach typu on/off;

– stabilnym utrzymaniem warunków termicznych;

– cichą pracą;

– wysoką mocą;

– optymalną wydajnością.

Firma Omega Klima-term, lider na rynku klimatyzacyjnym, oferuje pomoc w wyborze odpowiedniego klimatyzatora oraz kompleksową obsługę instalacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 9 =