Wynajem auta z aplikacją – jak to działa w praktyce?

Nowoczesne usługi transportowe przybierają obecnie różne oblicza. Jedną z jej form jest wynajem samochodów na minuty. Jest to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają klienci biznesowi i indywidualni. Na czym dokładnie ono polega i jakie ma zalety? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Wynajem auta z aplikacją – co to jest?

Każdy zapewne zetknął się z ogłoszeniami typu „wypożycz samochód na minuty” itp.  Wynajem aut na minuty bazuje na idei współdzielenia. Zakłada ona, że w ciągu doby z jednego auta korzysta co najmniej kilku kierowców. Do obsługi omawianej usługi potrzebna jest aplikacja PANEK CarSharing – nie ma konieczności zawierania pisemnych umów. Zgodę na warunki najmu stanowi rejestracja konta klienta w aplikacji. Wynajem pojazdów na minuty to wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ można użytkować auto bez konieczności posiadania go na własność.

Wynajem auta z aplikacją – jak działa aplikacja?

Chcąc wypożyczać samochody na minuty, trzeba zacząć od zainstalowania na smartfonie wspomnianej aplikacji. Jest ona niezbędna do tego, aby otworzyć samochód i zakończyć wynajem. Służy również do wyszukiwania i rezerwowania wolnych aut oraz do płacenia za przejazdy. Opłaty są naliczane za czas przejazdu i za pokonany dystans, co w praktyce oznacza dokładnie tyle, że płaci się jedynie wtedy, kiedy korzysta się z auta. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze.

 

Wynajem auta z aplikacją – jakie pojazdy?

W ramach prezentowanej usługi udostępniane są głównie samochody przystosowane do jazdy po mieście – wygodne, nowoczesne, świetnie wyposażone i ekonomiczne. Niemniej istnieje również możliwość wypożyczenia innych aut, np. dostawczych luksusowych. W tym przypadku konieczne jest jednak sprostanie pewnym wymogom – trzeba np. wydać określoną kwotę w aplikacji. Na korzystanie z aut na minuty warto zdecydować się z paru ważnych powodów. Jeden współdzielony samochód zastępuje parę prywatnych pojazdów, co przyczynia się do rozładowania natężenia ruchu na miejskich ulicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 5 =