Wybór stylu w łazience – ceramika łazienkowa

Patrząc na projekty producentów ceramiki łazienkowej, można pokusić się o fantastyczną zabawę przy urządzaniu własnej łazienki. Wybór jest obecnie tak duży, że przy odpowiednich środkach na zakup ceramiki łazienkowej można urządzić jedyną w swoim rodzaju, elegancką, estetyczną, użyteczną łazienkę w stylu, jaki się tylko zamarzył.

Czym jest ceramika łazienkowa?

Ceramika łazienkowa to elementy wyposażenia wnętrz wykonane z przeróżnych rodzajów ceramiki, która pokryta została szkliwem. Występuje w takich elementach wyposażenia, jak:

  • miski WC;
  • umywalki;
  • bidety.

To, co ogólnie nazywamy ceramiką łazienkową, nie musi być wykonane z ceramiki, czyli pokrytej szkliwem gliny. Może być to kamień naturalny, konglomerat kamienny, szkło, kompozyt na bazie żywicy i minerałów, egzotyczne drewno, beton lub stal.

Czym powinno się kierować przy wyborze ceramiki łazienkowej?

Aby ceramika łazienkowa świetnie wyglądała przez długie lata, ogromny wpływ ma na to jej jakość, zatem przede wszystkim należy się kierować klasą wykonania. Łazienki nie remontujemy co roku, ważne więc, by dobrze wybierać, niekoniecznie kierując się niską ceną, ponieważ w krótkim czasie może się taki wybór zemścić. Na co dzień często korzysta się z ceramiki łazienkowej, dlatego też produkty musi cechować wysoka wytrzymałość, trwałość oraz odporność na zarysowania.

Wybór stylu – nowoczesny, klasyczny czy retro?

Jaki by się styl wybrało, kupując ceramikę łazienkową w sklepie Świat Łazienek XXI w., nie będzie problemów z doborem odpowiedniej ceramiki łazienkowej. Producenci prześcigają się w pomysłach, do klientów jedynie należy wybór preferowanego stylu. Kupując w tak dobrze wyposażonym salonie, można zrobić kompleksowe zakupy, a by uzyskać spójność aranżacji, najlepiej dobierać ceramikę z jednej serii. Wybierając bidet, umywalkę i miskę WC w tej samej stylistyce uzyska się harmonijną i dopasowaną architekturę łazienkową.

Wybór stylu ma znaczenie jedynie dla użytkownika, zaglądając zaś do trendów modowych, nadal chętnie korzysta się z elementów nawiązujących do natury, z odważnymi kolorami, ale także z czarną stylową ceramiką, coraz częściej z zaokrąglonymi kształtami.

Armatura łazienkowa oraz dodatki

Nie można w aranżacji łazienkowej zapomnieć o ciekawej armaturze i dodatkach do łazienki, których to pojawia się coraz więcej w bardzo ciekawych odsłonach. Najczęściej są wybierane uchwyty na szczoteczkę do zębów, dozowniki do mydła, szklane półki i lustra z uchwytami.

Łazienka to miejsce, w którym można po dniu pełnym pracy odpocząć podczas kąpieli, a jeśli tylko będzie odpowiednio duża, jest spora szansa na zrobienie w niej domowego SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + siedemnaście =