Burty do przyczepki rolniczej — co warto o nich wiedzieć?

Burty do przyczepki rolniczej przydadzą się w każdym gospodarstwie rolnym, zarówno tym większym, jak i mniejszym. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego transportu plonów, obornika czy innych ładunków. Warto dowiedzieć się więcej na temat spełnianych przez nie funkcji.

To, co charakteryzuje dostępne dziś na rynku burty do przyczepek, to ich niezwykle szerokie możliwości zastosowania. Wykorzystywane są obecnie w niemal każdym gospodarstwie rolnym, bez względu na jego wielkość czy specjalizację.

Czym są burty do przyczepki rolniczej?

Najprościej można opisać burty jako rodzaj nakładek stanowiących boki zabezpieczające ładunek znajdujący się wewnątrz przyczepy. Najczęściej wykonane są z blachy trapezowej. Wykorzystuje się je przede wszystkim wówczas, gdy konieczne jest podwyższenie ścianek w przyczepie rolniczej.

Aktualnie producenci oferują różne rodzaje burt do przyczepek. Pozwala to rolnikom na wybór takiego modelu, który najlepiej spełni ich indywidualne oczekiwania i potrzeby. Dostępne modele różnią się głównie wysokością, grubością, długością i szerokością ścian bocznych i przednich. Istnieje też możliwość zamówienia burt na konkretny wymiar. Tego typu rozwiązanie zwykle jest nieco droższe, jednak pozwala na idealne dostosowanie elementu do konkretnych potrzeb rolnika.

Jak zalety wynikają z korzystania z burt do przyczepki rolniczej?

Stosowanie burt do przyczepek to szereg istotnych korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim zwiększają one w znaczący sposób pojemność przyczepy. Oznacza to możliwość załadowania dużo większej ilości ładunku, np. plonów, co z kolei przekłada się na sprawniejszy przebieg pracy. Nie da się ukryć, że każde tego typu udogodnienie w gospodarstwie rolnym jest na wagę złota. Wymieniając zalety burt do przyczepek rolniczych, trzeba zwrócić uwagę również na ich wytrzymałość oraz trwałość. Jak już zostało wspomniane, są one wykonane z blachy trapezowej. Jest to materiał wykazujący dużą odporność na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Warto też pamiętać, że tylko wysokiej jakości burty spełnią wymagania użytkowników. Dlatego też decydując się na ich zakup, warto korzystać ze sprawdzonych sklepów zapewniających maszyny i części rolnicze od renomowanych producentów. Zamówienia można dokonać w internetowych sklepach rolniczych, które gwarantują nie tylko urozmaicony asortyment, ale i przystępne ceny. Dobrej jakości burta z całą pewnością posłuży przez naprawdę długie lata w nienagannym stanie.

Jakie dodatki do burt dobrać?

Warto zaznaczyć, że do burt zamówić można także różne przydatne dodatki. Ich zastosowanie jeszcze bardziej ułatwia i przyspiesza pracę w gospodarstwie. Mowa tu m.in. o specjalnych nadstawkach, które pozwalają na dodatkowe zwiększenie wysokości burty. Oprócz tego dostępne są też drabinki, umożliwiające łatwiejsze dostanie się do przyczepy.

Burty do przyczepki mogą być także wyposażone w dodatkowy podest oraz wysyp. Ten drugi element sprawdza się zwłaszcza w przypadku uprawy zboża. Rolnikom może przydać się także zasuwa, czyli element, który oddziela adapter od przestrzeni ładunkowej, a tym samym znakomicie sprawdza się w przypadku rozrzutów.

Napisane w kategorii Firma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + siedem =