Używany dostawczak – jak wybrać odpowiedni egzemplarz?

W dzisiejszych czasach funkcjonowania wielu firm nie sposób wyobrazić sobie bez sprawnego samochodu dostawczego. Spora część przedsiębiorców decyduje się na zakup używanego egzemplarza, za czym przemawiają głównie względy finansowe. Jest jednak parę istotnych kwestii, jakie trzeba mieć na uwadze.

Adekwatnie do konkretnych potrzeb

Planując zakup używanego auta dostawczego, należy koniecznie uwzględnić warunki, w jakich pojazd ten będzie eksploatowany. W omawianym kontekście niebagatelne znaczenie ma charakter prowadzonej działalności. Innego samochodu potrzebuje np. kwiaciarnia, a innego firma z branży budowlanej. Rodzaj jednostki napędowej, napęd na cztery koła, ładowność – to tylko niektóre przesłanki, które przy wyborze dostawczaka odgrywają bardzo ważną rolę. Jak podkreślają doradcy z salonu  Autoplaza, najlepsze auto dostawcze to takie, które odpowiada konkretnym preferencjom.

Koszty eksploatacji

Nie ma co ukrywać, że dla każdego przedsiębiorcy niezwykle istotne są koszty utrzymania floty. Dobry dostawczak nie powinien być zbyt drogi w eksploatacji. To jednak zależy od paru istotnych czynników. Kupując egzemplarz z drugiej ręki, trzeba dokładnie sprawdzić go pod kątem techniczny. Auto musi być w pełni sprawne i funkcjonalne. Mile widziany jest przy tym stosunkowo nieduży przebieg. Warto ponadto zasięgnąć informacji na temat tego, jak przedstawia się sprawa dostępności części. Ford Transit oraz inne popularne modele dostawczaków są pod tym względem najtrafniejszym rozwiązaniem, ponieważ w ich przypadku nie ma raczej problemów z dostępnością poszczególnych komponentów. Rzecz jasna przy tej okazji nie wolno pominąć tak ważnej sprawy, jak tankowanie. To, jakie kwoty zostaną przeznaczone na ten cel, jest zdeterminowane m.in. pojemnością i rodzajem silnika.

Pewne źródło zakupu

Używany samochód dostawczy – i nie tylko zresztą taki – trzeba kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Przedsiębiorcy zwykle szukają aut dostawczych w salonach, które w swojej ofercie mają samochody z rynku wtórnego.

 https://www.autoplaza.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =