Radiofrekwencja mikroigłowa – kompleksowa poprawa struktury skóry

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Medycyna estetyczna coraz częściej dostarcza unikatowe rozwiązania, które pozwalają na pozbycie się wielu defektów estetycznych. Doskonałym przykładem takiej uniwersalnej metody pozwalającej na poprawę kondycji skóry jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg umożliwia usuwanie zmarszczek, poprawę jędrności skóry i modelowanie owalu twarzy. Ale nie tylko – doskonale sprawdza się jako metoda usuwania blizn i rozstępów.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry igiełkami, które emitują falę radiową o określonej częstotliwości. Dzięki temu skóra jest stymulowana do odnowy na drodze mechanicznego jej nakłuwania, a także efektu termicznego wywołanego w głębszych jej warstwach. Oznacza to, że procedura oddziałuje zarówno na naskórek, jak i głębsze warstwy skóry – a to przekłada się na wysoką skuteczność zabiegu.

Igiełki nakłuwają skórę na głębokość 0,5-3,5 mm, co pobudza krążenie krwi i stymuluje syntezę nowych włókien kolagenowych. Z kolei fala radiowa podgrzewa tkankę do temperatury 45-60 stopni. Generowany jest w ten sposób szok termiczny, prowadzący do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulowania syntezy nowego kolagenu.

Kombinacja kontrolowanego, mechanicznego oraz termicznego uszkodzenia określonych warstw skóry znajduje zastosowanie w przypadku następujących problemów estetycznych:

– zmarszczki i bruzdy,

– wiotkość skóry,

– poszerzone pory,

– rozszerzone naczynka,

– niejednolity koloryt skóry,

– blizny pooperacyjne i pooparzeniowe,

– blizna po cesarskim cięciu,

– rozstępy,

– worki i cienie pod oczami,

– zaburzenia owalu twarzy,

– opadające policzki,

– nadpotliwość.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg RF trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut i polega na poddaniu wybranego obszaru skóry działaniu głowicy aparatury. Zabieg może być poprzedzony znieczuleniem skóry kremem. Głowica jest przykładana do skóry i nakłuwa ją, a następnie jest przesuwana miejsce po miejscu. Po zakończonym zabiegu aplikowany jest preparat łagodzący.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań igły są płynnie wprowadzane na określoną głębokość, a to znacząco skraca okres rekonwalescencji. Należy jedynie liczyć się z tym, że przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona lub lekko obrzęknięta.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Technologia RF w naszej klinice medycyny estetycznej w Krakowie wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania, nie dziwi to, że efekty zabiegu są naprawdę spektakularne. To doskonały przykład na to, jak minimalnie inwazyjny zabieg, nie wymagający długiej rekonwalescencji i wyróżniający się wysokim profilem bezpieczeństwa może poprawić kompleksowo wygląd skóry. Unikatowe połączenie nakłuwania oraz emitowania fali radiowej pozwala na precyzyjne działanie na wybraną głębokość skóry. Przekłada się to na możliwość dopasowania parametrów pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb skóry. A to oznacza spersonalizowane efekty zabiegu. Jakie dokładnie?

Radiofrekwencja mikroigłowa aktywuje procesy przebudowy skóry, dzięki czemu przywrócona zostaje jej prawidłowa struktura. Skóra staje się grubsza, bardziej elastyczna i ujednolicona. Zabieg umożliwia wygładzanie zmarszczek i bruzd. Pozwala na poprawę wyglądu wybranych partii twarzy, np. policzków lub całego jej owalu.

RF skutecznie redukuje widoczność rozmaitych blizn i rozstępów https://neonia.com.pl/usuwanie-rozstepow/, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, zmniejsza widoczność poszerzonych porów oraz odmładza skórę.

Aby móc uzyskać najlepszy możliwy efekt, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów. Wówczas każda kolejna procedura umożliwi kontynuowanie procesu remodelingu skóry, który zainicjowany jest podczas pierwszego zabiegu. Powtórzenie zabiegu 3-4 razy, z częstotliwością jednego zabiegu na miesiąc pozwala na zmaksymalizowanie efektu. Warto podkreślić, że natychmiastowo zauważalnym efektem jest poprawa napięcia skóry, wynikająca z wywołania efektu termicznego prowadzącego do obkurczenia włókien kolagenowych. Natomiast pojawiający się po kilku-kilkunastu tygodniach efekt wygładzenia zmarszczek https://neonia.com.pl/usuwanie-zmarszczek/ i blizn oraz poprawy gęstości skóry wynika z pobudzenia syntezy nowych włókien kolagenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − cztery =