Drzwi zewnętrzne – bezpieczeństwo, wytrzymałość i estetyka Twojego domu

Nie sposób wyobrazić sobie domu bez drzwi wejściowych. To one chronią wnętrze nie tylko przed niepowołanymi gośćmi, ale także przed warunkami atmosferycznymi czy utratą ciepła. Wybór odpowiednich drzwi nie jest jednak łatwy. Trzeba zwrócić uwagę na naprawdę sporo kwestii. Omawiamy je dla Ciebie w poniższym tekście!

Bezpieczeństwo

Pierwszą i najważniejszą cechą jest zapewnienie bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne retro czy nowoczesne mają przede wszystkim chronić Twój dom przed osobami, które mogą zagrozić Tobie, Twoim bliskim lub Twojemu dobytkowi. Aby nie dopuścić do wtargnięcia niepowołanych osób, warto wybrać solidny, odpowiednio wzmocniony model.

Modele klasyczne Drzwi CAL oraz te z naświetlami mogą posiadać certyfikowane zabezpieczenia antywłamaniowe różnego typu, które dobierzesz samodzielnie podczas składania zamówienia. Dzięki temu dostosujesz drzwi do swoich potrzeb i poczujesz komfort nie do przecenienia.

W cenie każdego z modeli oferujemy pakiet bezpieczeństwa RC2, ale jeśli zależy Ci na jeszcze silniejszej ochronie (ze skrzydłem wzmocnionym dwoma stalowymi płaszczami czy czterema zawiasami o podwyższonej wytrzymałości) możesz wybrać pakiet RC3, dzięki któremu nic nie zagrozi Twojej rodzinie i Twojemu majątkowi.

Wytrzymałość

Kolejną kwestią, która ma znaczenie przy wyborze drzwi wejściowych, jest ich wytrzymałość. Drzwi zewnętrzne powinny być stworzone z materiałów, którym nie zaszkodzi byle ulewa, ostre słońce czy mocne uderzenie. To ma być bariera zapewniająca Ci komfort – musi być naprawdę silna.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem dostępnym na rynku jest aluminium. To właśnie ten materiał charakteryzuje się najwyższą trwałością przy jednoczesnej najlepszej szczelności i optymalnej izolacyjności termicznej. Nic dziwnego, że w Drzwi CAL powstają zaawansowane modele drewniane wzmocnione aluminium. Takie połączenie to gwarancja estetycznego i trwałego rozwiązania, które nigdy Cię nie zawiedzie.

Estetyka drzwi

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią jest wygląd. Tutaj już wiele zależy od indywidualnych preferencji, gustu, ale też od kształtu bryły. Jedni wolą drzwi zewnętrzne białe retro, a inni te nowoczesne, minimalistyczne lub w nieoczywistych kolorach.

Żadne z tych rozwiązań nie jest jedynym słusznym: by wybrać te idealne drzwi, trzeba przejrzeć ofertę Drzwi CAL, porównać modele, które najbardziej wpadły Ci w oko i sprawdzić, jak będą się prezentować w bryle domu (możesz to zrobić za pomocą opcji „Wirtualna przymierzalnia drzwi”, którą znajdziesz na stronie internetowej). Bez względu na to, czy wybierzesz ekstrawagancką kolekcję Kolora, czy klasyczną linię Idylla, na pewno decyzja będzie trafiona.

Wybierając drzwi zewnętrzne na podstawie trzech powyższych cech, zapewnisz sobie spokój na wiele lat. Stawiając na Drzwi CAL możesz być pewny, że to rozwiązanie, które Cię nie zawiedzie. A jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Nasi doradcy z radością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =