Firany do salonu

Firany do salonu spełniają zadanie praktyczne i dekoracyjne. Zapewniają przyjemny cień, filtrują wpadające do wnętrza światło dzienne i ozdabiają pomieszczenie. Jeśli zostaną umiejętnie dopasowane do wystroju, wtedy efekt aranżacyjny jest jeszcze ciekawszy.

Materiał ma duże znaczenie!

Firany mogą być wykonane na bazie różnych materiałów. Niektóre są bardzo lekkie i zwiewne, inne cięższe, które wraz z dekoracyjnymi zasłonami tworzą pałacowy klimat. Dużo zależy od tego, jaki chcesz stworzyć efekt. Jeśli wnętrze ma być jaśniejsze, tkanina na firanki powinna być bardzo delikatna. Nie może mieć dużo wzorów, szczególnie gęsto usianych. Natomiast jeśli chcesz maksymalnie przyciemnić salon, wtedy firany blokujące światło są niezastąpione.

Kilka propozycji na eleganckie firany salonowe

Firanki tiulowe – do romantycznych salonów

Zwiewna, subtelna firanka, która nieszablonowo ozdobi salony urządzone w stylu romantycznym. Wpuści do pokoju dużo światła i elegancko go ozdobi.  Będzie pasować również do wnętrz klasycznych, jeśli wybierzesz firanę o prostej fakturze. Natomiast gęsto usiane wzorami i upiększone drabowaniami czy upięciami, sprawdzą się w salonach w stylu vintage, glamour czy industrialnym.

Firany żakardowe – do wszechstronnego stosowania

Firany żakardowe są cenione za praktyczność, wyjątkową jakość i trwałość. Nie mną się, tak jak firany tiulowe, dlatego nie trzeba ich prasować. Możesz wybierać z setek wzorów firan żakardowych i aranżować strefę okienną wedle uznania. Żakardowy materiał dobrze filtruje światło, dlatego wnętrze jest jasne idobrze doświetlane.

Firany z woalu – do eleganckich upięć

Jeśli zależy Ci na efektownej dekoracji salonu, wybierz modne firany z woalu. Jest to mięsista tkanina, a zarazem transparentna, dzięki czemu zyskasz prywatność i odpowiednią przepuszczalność światła. Delikatne, pozbawione wzorów firany idealnie łączą się z elementami stylu minimalistycznego. Jednak dzięki ich nienachalnej stylistyce, ozdobisz nimi także inny rodzaj wnętrza. Wiele zależy od dodatków, typu upięcia czy drapowania.

Jeśli chcesz dodać wnętrzu ekstrawagancji i charakteru, wybierz firany bardziej odważne, kolorowe. Wiele zależy też od sposobu zawieszenia. Zamiast tradycyjnych żabek czy przelotek wybierz modne szelki, na których firana prezentuje się jeszcze okazalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 10 =