Porady dla osób kupujących dom po raz pierwszy – praktyczny poradnik

Gdy zaczynasz myśleć o zakupie domu, może być bardzo kuszące, aby odpalić te aplikacje nieruchomości i zanurzyć się w tysiącach zdjęć domu, wyobrażając sobie, który dom marzeń może być twój. Ale przed rozpoczęciem tej podróży jako pierwszy, należy zainwestować w w pracę u podstaw. Odrobienie pracy domowej z wyprzedzeniem lepiej przygotuje Cię do procesu zakupu domu  zwłaszcza gdy rynek mieszkaniowy jest bardzo  gorący a konkurencja bardzo  zacięta.

Kroki, które należy podjąć przy zakupie pierwszego domu

Poniższe kilka  kroków które  pomogą  Ci uporządkować swoje finanse i psychikę, abyś mógł z ufnością szukać nowego domu.

  • Sprawdź swój kredyt

Im lepsza jest Twoja ocena kredytowa, tym niższe jest oprocentowanie kredytu hipotecznego. Sprawdzanie kredytu z dużym wyprzedzeniem przed rozpoczęciem poszukiwania domu da Ci czas na poprawienie wszelkich błędów i poprawę wyniku przed czasem.

Możesz podnieść swoją ocenę na kilka sposobów.

Spłać zadłużenie na kartach kredytowych. Kiedy obniżysz swój wskaźnik wykorzystania kredytu, Twoja ocena kredytowa zazwyczaj wzrasta.

Zwiększ limity na kartach kredytowych. Jeśli czujesz się komfortowo, możesz skontaktować się z operatorem karty kredytowej i poprosić o zwiększenie limitu kredytowego. Wyższy limit kredytowy obniży Twój wskaźnik wykorzystania kredytu. Zanim poprosisz o zwiększenie limitu kredytowego, upewnij się, że zapytasz, czy firma rozpocznie trudne badanie. Nie chcesz przypadkowo obniżyć swojego wyniku przez trudne zapytanie, kiedy próbujesz zwiększyć swój wynik.

Sprzeciwiaj się błędom. Jeśli znajdziesz błąd w swoim raporcie kredytowym, możesz zazwyczaj uzyskać rozwiązanie ważnych błędów w mniej niż 30 dni poprzez proces sporu w odpowiednim biurze kredytowym.

Chociaż ocena kredytowa nawet do 500 punktów może kwalifikować Cię do niektórych kredytów hipotecznych, większość kredytodawców oczekuje oceny co najmniej 620 do 680 punktów, aby rozpatrzyć Twoją aplikację.

Przy niższej punktacji kredytowej, kredytodawcy mogą wymagać większej zaliczki i naliczać wyższe oprocentowanie kredytu. I odwrotnie, kredytobiorcy z wysoką punktacją (800 lub więcej) mają niższe wymagania dotyczące zaliczki i cieszą się niższym oprocentowaniem.

Sprawdź nieruchomości na sprzedaż w Niemczech  na: http://de.next-immo.com

  • Przeanalizuj swój budżet

Ważne jest, aby pamiętać, że twój budżet zmieni się, gdy kupisz dom i będziesz miał nowe koszty poza płatnościami hipotecznymi.

Podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu i utrzymanie to tylko kilka z dodatków, które będziesz chciał zaplanować. Może się okazać, że rachunki za media wzrosną. Będziesz także chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo pieniędzy w oszczędnościach, aby pokryć naprawy awaryjne.

Dla wielu rodzajów kredytów hipotecznych, kredytodawcy będą chcieli zobaczyć dwa miesiące rezerw (na kredyt hipoteczny, podatki i ubezpieczenie) w banku. Na przykład, jeśli twoje płatności za hipotekę, podatki i ubezpieczenie wynoszą 1000 dolarów, musisz mieć 2000 dolarów w łatwo dostępnych oszczędnościach, aby się wykazać. Jeśli kupujesz kondominium lub townhome, możesz mieć również opłaty za stowarzyszenie właścicieli domów (HOA), które będą uwzględnione, gdy pożyczkodawca oceni twój budżet.

Wymagane rezerwy będą się różnić w zależności od kredytodawcy i wielkości kredytu. Nawet jeśli ostatecznie zabezpieczysz kredyt hipoteczny, który nie wymaga rezerw, nie jest złym pomysłem posiadanie w banku kilku miesięcy wydatków jako poduszki.

  • Uzyskaj wstępne zatwierdzenie

Kiedy już wyczyścisz swój kredyt i spłacisz swój dług, będziesz chciał uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu hipotecznego. Preapproval jest cennym procesem z kilku powodów.

Po pierwsze, dowiesz się dokładnie, ile będziesz w stanie pożyczyć, a zatem, ile domu możesz sobie pozwolić. Znajomość Twojej siły nabywczej pomoże Ci ukierunkować poszukiwania domu i uchroni Cię przed niepotrzebnymi rozczarowaniami, które wynikają z zakupów poza Twoimi granicami.

Następnie, preapproval pozycjonuje cię jako poważnego nabywcy. Wielu specjalistów nieruchomości nie podejmie klientów kupujących, jeśli nie zostały one już zatwierdzone. Agent sprzedającego będzie wiedział, że pożyczkodawca sprawdził cię i że jest mniejsza szansa, że twoje fundusze zostaną wykolejone w procesie zamykania.

Preapproval pozwala agentowi wziąć cię na zakupy z ufnością, ponieważ wiedzą, że mogą złożyć oferty w Twoim imieniu z ufnością.

Na koniec tylko dodam . Zawsze analizuj wszystkie za i przeciw a ostateczną decyzje zakupową podejmj na chłodno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =