Najlepsze marki perfum niszowych z Włoch

Choć europejską stolicą perfumiarstwa jest Francja, która w XVIII wieku zaczęła je produkować na masową skalę, jednak to nie jedyny kraj, gdzie tworzone są wyjątkowe zapachy. Włochy kolebka kultury i sztuki, czerpiąc jeszcze z tradycji wschodniej, może również się poszczycić doskonałymi zapachami. Tu powstały liczne firmy perfumeryjne i działają włoskie nosy tworzące wyjątkowe zapachy. Oto najciekawsze marki perfum niszowych z Włoch.

Bois 1920 – florenckie perfumy z nutą lawendy

Florencja to jedno z najpiękniejszych włoskich miast. To tu Guido Galardi w 1920 założył małą rzemieślniczą perfumerię. Jego inspiracją zapachową była lawenda porastająca okalające Florencję wzgórza. Niestety firma nie działała zbyt długo i po paru latach została zamknięta. Jednak badania i eksperymenty z wykorzystaniem lawendy w kompozycjach zapachowych trwały nadal. Miłość do perfum po swym dziadku odziedziczył Enzo, który zainspirowany próbami swego dziadka wskrzesił w 2005 roku markę Bois.

Bois 1920 to rzemieślnicza perfumeria, która tworzy obecnie niekonwencjonalne kompozycje, inspirowane zapachami, które opracował jeszcze sam Guido Galardi. Wykonywane są z najlepszej jakości, oryginalnych surowców, dzięki czemu szybko zyskały dużą popularność. W 2012 roku kilka lat po oficjalnym otwarciu Bois 1920 został wybrany spośród pięciu najlepszych ekspresji zapachowych na FiFi Awards (Oscary perfumerii) w Nowym Jorku.

Marka Bois 1920 opracowuje głównie zapachy unisex, jednak pewne kompozycje zapachowe bardziej przypadną do gustu Paniom, np. Bois 1920 La Vaniglia, BOIS 1920 ORO ROSSO, czy też Bois 1920 Relativamente Rosso. Panom zaś spodobają się klasyczne kompozycje między innymi Bois 1920 Classic 1920 – orientalno-przyprawowe perfumy, czy też drzewno-aromatyczny zapach Bois 1920 Sandalo e the skomponowany przez Enzo Galardiego.

Tiziana Terenzi – tradycje perfumiarstwa przekazywane z pokolenia na pokolenia

Marka Tiziana Terenzi jest znana wśród wszystkich miłośników perfum niszowych. To rodzinna firma, założona w 1968 toku przez Guglielmo Terenziego. Początkowo był to nieduży rzemieślniczy warsztat, w którym robione były świece paschalne oraz wody kolońskie. Z czasem syn Guglielmo, Evelino Terenzi rozbudował warsztat ojca i przygotował własne laboratorium, w którym zaczął tworzyć pierwsze perfumy. Obecnie firmę prowadzi rodzeństwo Tiziana i Paolo Terenzi, którzy opracowują niezwykłe ekstrakty perfum zachwycające bogactwem i jakością.

Perfumy Tiziana Terenzi to symbol luksusu i jakości. Nie są to wody perfumowane, a ekstrakty perfum, które zachwycają mocą i trwałością zapachu. Wystarczy więc mała odrobina, by ich zapach towarzyszył Ci przez cały dzień. Wśród prezentowanych przez markę kompozycji zapachowych znajdą się lżejsze perfumy na każdą okazję. Do pracy lub ważne spotkania biznesowe najlepsze będą nieco lżejsze aromatyczno-wodne zapachy FOCONERO Tiziana Terenzi, zarówno dla Pań, jak i Panów, lub też kwiatowo-owocowa Atlantide.

Na randkę i specjalne okazje zdecydowanie lepiej się sprawdzą bardziej wyraziste kompozycje orientalno-kwiatowe dla Pań między innymi BIGIA orientalno-różany ekstrakt, czy też szyprowo-owocowe perfumy Kirke. Za to panom szukającym nut orientalnych do gustu przypadnie zapach Burdèl – czyli przyprawowo-drzewna kompozycja z drzewem sandałowym i pudrowym akcentem.

Panama 1924 – męskie zapachy z Neapolu

Kolejną włoską marką perfum niszowych jest Panama 1924. Data znajdująca się w nazwie perfum to rok, w którym Antonio Boellis przybył do Neapolu, gdzie założył salon barberski. Szybko zyskał ogromną popularność wśród mieszkańców miasta. Z czasem salon stał się miejscem odwiedzanym przez elity, a w kolejnych pokoleniach zaczęto również przygotowywać specjalne perfumy dla klientów salonu. Tak powstała specjalna linia męskich zapachów Panama 1924, która z czasem została uzupełniona o perfumy dla kobiet i kosmetyki do pielęgnacji.

Panama 1924 DAYTONA jest jednym z najchętniej wybieranych zapachów tej marki. Skomponowany z okazji jej 10-lecia. To cytrusowo-drzewna kompozycja, która orzeźwia i nie przytłacza. Doskonała na każdą porę roku i okazję.

Panama 1924 SPORT to energetyczne połączenie bergamotki, lawendy  i sycylijskiej pomarańczy z przyprawowo-drzewnymi aromatami. Dzięki temu powstała porywająca i orzeźwiająca kompozycja dla panów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =