Drukuj ekologicznie, oszczędzając pieniądze i środowisko – zobacz sprawdzone sposoby

Czy wiesz, że nawet ponad 20% zużytego papieru pochodzi z drukowania? Bazując na tych danych, warto wprowadzić zmiany, które pozwolą drukować ekologicznie. Poznaj sprawdzone sposoby, by oszczędzać pieniądze i środowisko podczas drukowania.

Jak dużo drukuje się w biurach?

Szacuje się, że przeciętny pracownik biurowy w Polsce zużywa nawet 25 stron papieru dziennie. Przeliczając to na ryzy, daje to aż 12 opakowań papieru rocznie i to tylko w odniesieniu do jednego pracownika. Warto pamiętać, że do produkcji papieru zużywane są nie tylko drzewa, wycinane, by zgromadzić niezbędną ilość surowca. Produkcja zabiera również wodę i elektryczność.

Mimo że dane mogą zatrważać, to bez druku trudno byłoby się obyć. Nawet w XXI, gdy firmy wyposażone są w nowoczesne techniki obiegu dokumentów, druki nadal stanowią podstawę dokumentacji. Są jednak metody, które pozwalają zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne. Wśród nich warto wspomnieć o ekologicznej strategii wydruków, inteligentnym systemie wydruku oraz wykorzystywaniu papieru z recyklingu.

Stosuj ekologiczną strategię wydruków

Ekologiczna strategia wydruków to najprostsze rozwiązanie, które może przyjść Ci do głowy. Po pierwsze, drukuj dwustronnie. Dzięki temu widocznie zmniejszysz papier, który wykorzystujesz do drukowania. Po drugie, zmniejszaj czcionkę i marginesy w tekście. To również przełoży się na widoczną oszczędność papieru. I po trzecie, jeśli możesz wydrukować coś w czerni, to zrezygnuj z używania kolorowego tuszu. Kolorowy pojemnik z tuszem zużywa się nawet kilka razy szybciej niż czarny. Te działania pozwolą nie tylko zadbać o środowisko naturalne poprzez mniejsze zużycie papieru i ograniczoną ilość śmieci, ale przełożą się także na spore oszczędności finansowe.

Zobacz, na czym polega inteligentny system wydruku

Kolejną metodą na realne oszczędności w domu lub w biurze jest skorzystanie z Inteligentnego systemu druku HP+. Czym jest inteligentny system druku? To system, który sprawia, że możesz przewidzieć zużycie wkładu drukującego. Dzięki temu Twoje urządzenie drukujące może być zawsze gotowe do pracy. Jeśli użyjesz tego nowatorskiego systemu, Twój sprzęt może drukować bezpieczniej, wydajniej i w ekologicznej formie.

Czym jest inteligentny system druku poza przewidywaniem zużycia wkładu? To także rozszerzona gwarancja HP, bezpieczny i aż 6-miesięczny okres próbny obejmujący usługę HP Instant Ink, dzięki której otrzymasz pod drzwi nowe tonery lub tusze jeszcze zanim poprzednie się skończą. W ramach inteligentnego systemu druku otrzymasz także dostęp do chmury, która automatycznie sygnalizuje problemy z łącznością i naprawia je oraz system monitorowania Smart Security, który minimalizuje ryzyko wystąpienia ataków z użyciem złośliwego oprogramowania. Dla osób dbających o ekologię jest kolejna dobra wiadomość – inteligentny system druku posiada również nową funkcję zwaną Forest First. Oznacza to, że każda wydrukowana strona jest równoważona inwestycjami w odnowę i ochronę lasów.

Korzystaj z papieru z recyklingu

Jest jeszcze jeden skuteczny sposób na ekologiczne drukowanie, który pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i środowisko naturalne. Do drukowania możesz używać papieru, który jest w 100% ekologiczny, ponieważ pochodzi z recyklingu. Jest więc wytworzony z makulatury. Ma jak najbardziej odpowiednie właściwości, a jego produkcja nie powoduje niszczenia środowiska naturalnego. Tworzenie papieru z recyklingu nie oznacza wycinania kolejnych drzew.

Zanotuj sobie wszystkie możliwości drukowania ekologicznie i wykorzystaj te, które jesteś w stanie. Zobaczysz, że satysfakcja z dbałości o środowisko będzie smakowała jeszcze lepiej, gdy w jej następstwie pójdą realne oszczędności finansowe.

Napisane w kategorii Firma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + dwanaście =