Kiedy warto zainwestować w schodołaz dla niepełnosprawnych?

schody

Osoby niepełnosprawne, chcą i powinny w pełni uczestniczyć w życiu publicznym. Wiele z nich szuka rozwiązań, by dać sobie możliwość na uczęszczania do pracy i funkcjonowania tak jak osoby, które są sprawne. Niepełnosprawność ruchowa nie przeszkadza w podjęciu pracy umysłowej, dlatego przedstawiamy kilka słów o schodołazie dla niepełnosprawnych, który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Schodołaz dla niepełnosprawnych – co to właściwie jest?

Schodołaz do urządzenie, które ma za zadanie wspomagać osoby niepełnosprawne w poruszaniu się po schodach. Nie zawsze poruszając się na wózku inwalidzkim mamy możliwość zamieszkania na parterze. Istnieje jednak doskonały sposób na poruszanie się po schodach. Jest to właśnie schodołaz dla niepełnosprawnych. Urządzenie to występuje w dwóch typach. Wyróżnić można schodołaz gąsienicowy, oraz kroczący. Oba, umożliwiają przemieszczanie się na wózku inwalidzkim po schodach w bezpieczny sposób. Schodołaz montuje się do wózka, aby móc poruszać się po schodach osobie niepełnosprawnej w góre i w dół bez uczestnictwa osób trzecich. To wielki krok do samodzielności dla osób, które na co dzień poruszają się na wózku inwalidzkim. Schodołazy mają szerokie zastosowanie, ponieważ można ich używać nie tylko na klatce schodowej, ale również w miejscach publicznych. Schodołazy gąsienicowe zbudowane są najczęściej z gąsienicy, kół, pasów zabezpieczających, oraz elementów stabilizujących i ułatwiających bezpieczne poruszanie się.

Jakie są zalety schodołazów?

Schodołaz dla niepełnosprawnych to rozwiązanie niemalże doskonałe. Dzięki temu urządzeniu poruszanie się po schodach w góre i w dół w posesji bez winy nie stanowi już problemu. Ponad to, mimo iż znamy już wiele udogodnień dla niepełnosprawnych, to jeszcze nie wszędzie można je spotkać, wiele jest jeszcze miejsc, w których brakuje windy, barierek, czy krzesełek i wyciągów. Schodołaz będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ można go używać w urzędach, szpitalach, domach opieki i właściwie wszędzie gdzie tylko niepełnosprawny musi mieć do czynienia ze schodami. Głównymi zaletami schodołazów dla niepełnosprawnych są:

  • brak barier w poruszaniu się po schodach,
  • niewielki rozmiar urządzenia,
  • łatwość montażu schodołazów,
  • możliwość indywidualnego dopasowania do potrzeb osoby niepełnosprawnej,
  • bezpieczeństwo.

Schodołazy bezpiecznie sprowadzają wózki inwalidzkie ze schodów, ale również prowadzą je w górę. Można się nimi poruszać po stromych ścieżkach, jak i stromych schodach. Urządzenie jest bardzo komfortowe i bezpieczne.

Plusy wynikające z montażu schodołazu

Odpowiadając na pytanie tytułowe – kiedy warto zamontować schodołaz dla niepełnosprawnych, odpowiadamy, że zawsze wtedy kiedy osoba niepełnosprawna ma trudności z poruszaniem się po schodach i stromych wzniesieniach. Zwłaszcza jeśli niestety nie mieszkamy w budynku, który dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Należy podkreślić, że schodołaz jest łatwy w montażu, a po rozłożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Schodołaz dla niepełnosprawnych posiada odpowiednie zabezpieczenia i jest bardzo stabilny. Warto również zapoznać się z e-przewodnikiem na stronie, który pozwoli na indywidualne dopasowanie schodołazu do potrzeb osoby poszukującej urządzenia dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × trzy =