Jak urządzić i oświetlić wnętrza modern glam? Wybieramy kinkiety

Jednym z ciekawszych, „hybrydowych” nurtów wnętrzarskich jest styl modern glam, łączący luksusową elegancję, nowoczesność i klasykę. Aranżacji modern glam nie można odmówić blasku, błysku i blichtru – cech typowych dla estetyki glamour. Jednak ostateczny wystrój jest zdecydowanie bardziej nowoczesny, subtelny i szykowny. Dzisiaj skupimy się na tym, jak urządzić i oświetlić wnętrza modern glam. Dowiecie się m.in., jakie kinkiety idealnie korespondują z tym stylem.

Styl glamour ma sporą, ciągle rosnącą rzeszę fanów, jednak z pewnością nie jest nurtem tak uniwersalnym i powszechnie lubianym, jak estetyka skandynawska, loftowa, klasyczna czy nowoczesna. Dla wielu osób wnętrza glamour są zbyt strojne i błyszczące. Niektórzy postrzegają je jako kiczowate i pstrokate, a nie ekskluzywne i luksusowe. Dlatego projektanci coraz częściej stawiają na złoty środek, którym jest styl modern glam.

Modern glam – jaki jest nowoczesny styl glamour?

Styl modern glam, podobnie jak styl glamour, cechuje się szykiem, elegancją i atmosferą luksusu, jednak w znacznie nowocześniejszym, uproszczonym, stonowanym i przytulnym wydaniu. Nie brakuje tu srebrnych i złotych akcentów, kryształowego oświetlenia ściennego, wyszukanych wzorów na ścianie, połyskujących powierzchni, bogato zdobionych dodatków i szlachetnych tekstyliów. Wszystkie elementy muszą oczywiście świetnie do siebie pasować. Znajdzie się tu miejsce zarówno na meble masywne, drewniane, finezyjnie zdobione, jak i typowo nowoczesne, proste i funkcjonalne. Pamiętajcie, że im więcej wyrazistych i błyszczących dodatków zapraszacie do aranżacji, tym bardziej minimalistyczne powinno być tło. Przykład? Decydując się na przykuwające uwagę, dekoracyjne kinkiety ścienne w klimatach glamour, umieśćcie je na tle gładkiej ściany (biel, beż, zgaszona zieleń, szarości, czerń), a nie wzorzystej, połyskującej tapety. Niech kontrastują z nowoczesnymi, białymi meblami.

Jak oświetlić wnętrza modern glam?

Typem oświetlenia, które chyba najmocniej kojarzy się ze stylem glamour, jest duży, kryształowy żyrandol. Jednak w przypadku wnętrza modern glam możecie zdecydować się na „spokojniejsze”, ale wciąż błyszczące i wyraziste rozwiązania oświetleniowe. W roli oświetlenia górnego znakomicie sprawdzą się nowoczesne, złote oprawy LED, chromowane lub złote, kuliste klosze w rozmiarze XL czy supermodne, świecące kule z transparentnego szkła ze złotymi lub chromowanymi elementami wykończeniowymi.

Kinkiety w stylu modern glam

W aranżacji modern glam niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie dodatkowe, w szczególności lampy ścienne. Kinkiety modern glam rzadko znajdziecie pod osobną kategorią w sklepach internetowych. Trafionym wyborem będą lampy na ścianę w stylu glamour, nowoczesnym, klasycznym, hampton, retro czy nowojorskim. Szukajcie modeli ze złotym, efektownym wykończeniem i dużymi, szklanymi, przejrzystymi kloszami.

Dla kogo styl modern glam?

Modern glam zdecydowanie nie jest stylem dla każdego, aczkolwiek nie wymaga aż takich pokładów wiedzy, odwagi i wyczucia, co styl glamour. Na pewno warto polecić go miłośnikom modnych, szykownych, niebanalnych aranżacji, neutralnych barw oraz błyszczących dodatków. Jeśli chcesz zaprosić do mieszkania właśnie styl modern glam, powinieneś lubić klimaty nowoczesne, klasyczne i glamour, bo ostateczny wystrój będzie nawiązywać do wszystkich trzech nurtów. To odpowiedni wybór dla osób szukających złotego środka między elegancją a przytulnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + dwadzieścia =