Dlaczego warto stosować separatory parkingowe?

Jesteś właścicielem parkingu i zależy Ci na bezpieczeństwie korzystających z niego osób? Zamontuj odbojnice parkingowe. Dowiedz się, czym są te produkty i dlaczego warto z nich korzystać. Sprawdź, jak zapobiegać kolizjom i wypadkom w przestrzeni publicznej.

Jakie funkcje pełnią ograniczniki parkingowe?

Sposób, w jaki działają separatory parkingowe, jest bardzo prosty. Ich zadaniem jest wyznaczenie strefy, po której można się poruszać autem i ograniczanie prędkości pojazdów. Spotykane są w bardzo różnych miejscach, na przykład przy galeriach handlowych, supermarketach, na parkingach podziemnych i lotniskowych. Pozwalają na:

  • zapobieganie wjeżdżaniu samochodów na chodnik i blokowaniu przejścia dla pieszych,
  • wymuszenie parkowania w praktyczny sposób, który nie ogranicza przestrzeni dla innych kierowców,
  • zachowanie porządku i jasnych zasad użytkowania miejsc,
  • ograniczenie kolizji i wypadków.

Odbojnica parkingowa jest solidną barierą, której pokonanie jest niemal niemożliwe. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której kierowca przez przypadek wjeżdża w ścianę budynku, słup, przechodzącego pieszego lub inny pojazd. Na zakup tego typu produktów często decydują się również właściciele biurowców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Wybór odpowiedniego separatora

Bez wątpienia ustawione na ulicy odboje parkingowe narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Trzeba wybierać modele, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia. Muszą być przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, śnieg, mróz oraz intensywnie świecące latem słońce. Ponadto istotna jest wytrzymałość na uderzenia, ponieważ niejedno auto zahaczy o nie kołami i podwoziem.

Sprawdzonym rozwiązaniem są na przykład odboje gumowe parkingowe, które montuje się do powierzchni jezdni za pomocą śrub. Modele z masy kauczukowej wyposażono w elementy odblaskowe, co znacznie poprawia ich widoczność w nocy i w ciemne, pochmurne dni. Ograniczniki mają różne wymiary i łatwo dopasować je do posiadanej przez siebie przestrzeni. Niektóre z nich mają powierzchnię antypoślizgową. W razie wątpliwości wystarczy skonsultować ich funkcjonalności ze sprzedawcą.

Najlepsze ograniczniki na parking

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w separator parkingowy. To sprawdzony sposób na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz ochronę budynków przed efektami uderzenia rozpędzonego auta. Postaw na profesjonalne ograniczniki wykonane z wysokiej jakości gumy. Zainwestuj w modele z elementami odblaskowymi.


Napisane w kategorii Firma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =