Trzy najważniejsze zalety korzystania z sauny

saunhat

Zalety z korzystania z sauny jest wiele. Już od wieków saunowanie stało się bardzo cenioną praktyką. Z jej dobrodziejstwa korzystano już w starożytności. Poniżej zapoznasz się nie tylko ze zdrowotnymi zaletami saunowania.

Zdrowie

Po pierwsze korzystanie z sauny wzmacnia odporność, hartując nasz organizm.  Podczas zabiegów dochodzi do zwiększenia ilości czerwonych krwinek, poprawia się także gospodarka tlenowa.

Z dodatkowych korzyści, zostają także przyśpieszone procesy przemiany materii. Zostaje zwiększona wydolność organizmu. Saunowanie pomaga oczyścić organizm z toksyn, a także metali ciężkich, które są usuwane wraz z potem.

Ponadto osoby, które cierpią na dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów, również odczują ulgę, i poprawę stanu zdrowia –  przy regularnych sesjach. Sauna łagodzi także inne dolegliwości stawowe.

Saunowanie jest także świetnym sposobem na regenerację po treningu.

Relaks 

Uwalniają się również hormony szczęścia – czyli endorfiny. Dlatego też po saunie często odczuwamy uczucie błogości, odprężenia i spokoju. Obniża się także pobudliwość nerwowa, oraz wrażliwość receptorowa. Następuje poprawa stanu związana ze schorzeniami na tle nerwowym.

Urodowe zalety korzystania z sauny

Kolejną zaletą korzystania z sauny jest poprawa wyglądu skóry. Staje się wygładzona, oraz odpowiednio dotleniona. Sesje w saunie rekomenduje się także osobom, które mają problemy z trądzikiem.

  • Co ciekawe w krajach zachodnich, oraz skandynawskich z saun często korzystają także dzieci. Badania wykazują, że najmłodsi, którzy korzystają z sauny rzadziej chorują od swoich rówieśników, i nie mają tak częstych problemów z układem oddechowym.
  • Jak widzimy zalet z korzystania z sauny jest całe spektrum. Od korzyści zdrowotnych, po lepsze samopoczucie, poprawę stanu psychicznego, aż do kwestii związanych z urodą. Saunowanie może stanowić rytuał, i sposób na wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny.
  • Korzystając z sauny pamiętaj o wszelkich przeciwwskazaniach, oraz korzystaj z niej w bezpieczny sposób. Rekomendujemy stosowanie specjalnej czapki do sauny, która zapobiegnie przegrzaniu, i innym dolegliwościom, m.in. takim jak bóle i zawroty głowy. Polecamy czapkę firmy SAUNHAT, wykonanej w 100% z owczej wełny, która pomoże Ci w bezpieczny sposób korzystać z sauny, i z jej wszystkich dobrodziejstw. Co ważne jest to wyrób ręcznie wykonywany w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − jeden =