Biohumus – nawóz wyjątkowy!

Większość ogrodników doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawożenie roślin, drzew i krzewów jest jednym z niezbędnych zabiegów, które pomagają utrzymać rośliny w odpowiedniej kondycji na każdy sezon. W sklepach ogrodniczych nawozów tak naprawdę nie brakuje, więc mało doświadczeni klienci mogą cierpieć na przysłowiowy zawrót głowy. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że istnieją nawozy, którym z całą pewnością można zaufać, a jednym z nich jest nawóz Biohumus. Co go wyróżnia na tle innych i dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest nawóz Biohumus?

Wśród wszystkich nawozów jakie tylko znajdziemy na rynku, to właśnie nawóz Biohumus zasługuje na nasze zainteresowanie. Dlaczego? Otóż jest to wermikompost, czyli nic innego jak kompost dżdżownicowy. W praktyce więc wytwarzany jest on w całkowicie naturalny sposób, przez wspomniane już zwierzęta żyjące w glebie. Zwierzęta te choć przez niektórych z nas mogą być uważane za szkodniki, ale dla ogrodników to właśnie te zwierzęta są największymi sprzymierzeńcami. Można śmiało powiedzieć, że im więcej dżdżownic w ogrodzie, tym lepiej- gleba staje się żyźniejsza i napowietrzona, a rośliny rosną jak szalone! Dżdżownice mają również dość specyficzny sposób odżywiania, a produkty, które dżdżownice wydalają tworzą właśnie nawóz Biohumus. Jeśli chcemy ocenić nawóz Biohumus pod względem wyglądu, wówczas można porównać go do czarnej ziemi.

Oczywiście jest to nawóz całkowicie bezzapachowy i składa się on faktycznie z ziemi, którą dżdżownice spożywały, ale także z szeregu innych składników, które nie zostały przyswojone przez ich niewielkie organizmy. Biohumus jest więc nawozem niezwykle bogatym we wszelakie składniki odżywcze, a także substancje, które sprawią, że nasza gleba będzie o wiele bardziej żyzna i płodna. Dodatkowo warto wskazać na to, że wszystkie substancje jakie zawarte są w nawozie Biohumus są łatwo dostępne dla roślin i łatwo przyswajalne przez glebę. Jeśli więc zainteresował nas nawóz Biohumus, możemy zapoznać się ze znacznie większą ilością informacji na jego temat, które dostępne są na stronie: https://www.target.com.pl/porady-i-inspiracje/poradniki/dostarczanie-skladnikow-pokarmowych/nawoz-biohumus—sklad-i-zastosowanie-/. Na tej stronie, nawóz Biohumus i jego zalety zostały opisane jeszcze dokładniej!

Dlaczego nawóz Biohumus jest nawozem wyjątkowym?

Wspomniane już zostało, że poniekąd nawóz Biohumus można nazwać nawozem absolutnie wyjątkowym. Wytwarzany jest on w sposób całkowicie naturalny, przez niewielkie żyjątka w glebie, które są największymi przyjaciółmi każdego ogrodnika. Jednak co można zaliczyć do największych zalet tego nawozu? Otóż w pierwszej kolejności warto wspomnieć, że tym nawozem nie można „przenawozić”, a to z kolei znacznie zmniejsza ryzyko wypalenia roślin. Dodatkowo nawóz Biohumus jest nawozem długodziałającym, co jednocześnie sprawia, że jest on o wiele bardziej wydajny, a częstotliwości jego stosowania zostaje znacznie ograniczona. Wyjątkowość nawozu Biohumus przejawia się również w tym, że skutecznie zapobiega on wypłukiwaniu składników odżywczych, które już znajdują się w glebie. Biohumus można śmiało nazwać nawozem wszechstronnym, gdyż działa on nawet na korzenie roślin oraz na sam proces ich kiełkowania. Jak więc widać, korzyści z zastosowania tego rodzaju nawozu stają się widoczne gołym okiem, a nasze rośliny z całą pewnością nam podziękują za jego zastosowanie. Biohumus staje się bowiem jednym z największych sojuszników każdego ogrodnika i jego roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =