Stwórz sobie siłownię we własnym garażu!

Nowy rok to motywacja do podjęcia nowych wyzwań. Jeśli pragniesz zadbać o swoje ciało, a nie przepadasz za tłumami na siłowni, to rozwiązaniem może być przydomowa sala do ćwiczeń, do której świetnie nada się zwykły garaż. Sprawdź, czego potrzebujesz, aby zwykły warsztat zaaranżować na funkcjonalną siłownię, w której chętnie będziesz spędzać czas po ciężkim dniu w pracy.

Dobry plan to podstawa!

Każdy garaż ma ograniczoną powierzchnię, być może w Twoim oprócz siłowni musi jeszcze zmieścić się samochód czy zabawki dzieci. Zanim przystąpisz do kupowania sprzętu, uporządkuj swój garaż, a następnie dokładnie zmierz, jaką powierzchnię możesz zaaranżować na siłownię. Do sporządzenia planu swojej garażowej siłowni nie potrzebujesz zaawansowanych programów komputerowych, w zupełności wystarczy Ci kartka i ołówek. Zadbaj o to, by znaleźć miejsce zarówno na sprzęt cardio, jak i sprzęt siłowy. Zapewnij sobie odpowiednią przestrzeń pomiędzy urządzeniami tak, by móc bezpiecznie ćwiczyć bez obawy o przetarcie samochodu, czy zahaczenie o regał. Weź pod uwagę, że wiele ćwiczeń należy wykonywać leżąco na macie, więc przyda się trochę wolnej podłogi, na której będziesz mógł rozłożyć matę.

Zadbaj o nawierzchnię i odpowiednią temperaturę

Wielokrotnie zdarza się, że nawierzchnię w garażach stanowi wykruszający się beton – to nie są bezpieczne warunki do ćwiczeń. Na szczęście z pomocą przychodzą przemysłowe, bardzo łatwe w montażu płytki Fortelock (https://julomax.pl/plytki-PCV-przemyslowe-podlogowe-Fortelock). Spotkać je można na profesjonalnych siłowniach, dodają im charakteru i są łatwe w czyszczeniu. Dostępne są w wielu kolorach, które możesz wykorzystać, by zaprojektować sobie strefę cardio, strefę siłową, strefę stretchingu, a także miejsce na samochód. Oprócz wyrównania podłoża, należy również zadbać o komfort cieplny. Jeśli Twój garaż nie jest ocieplony, to warto pomyśleć o piecyku na prąd na okres zimowy oraz o wiatraku, który pozwoli Ci wykonać trening nawet w upalne lato.

Postaw na używane sprzęty

Na koniec pozostaje wyposażenie siłowni w niezbędne sprzęty i urządzenia, tutaj należy śledzić lokalne ogłoszenia. Na pewno znajdziesz wśród nich hantle, ławeczki, czy bieżnie, które mogą być używane zaledwie kilka razy. Zamiast kupować nowe, drogie urządzenia, postaw na sprzęt z drugiej ręki, a zaoszczędzoną kwotę przeznacz na mały telewizor, radio lub głośnik, pod który podepniesz telefon z ulubioną playlistą! Tak przygotowanej garażowej siłowni zazdrościć będzie Ci każdy sąsiad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 5 =