Jakie drzwi do kabiny prysznicowych wybrać? Wady i zalety różnych rozwiązań

Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być uchylne, przesuwne lub składane. Przedstawiamy wady i zalety najczęstszych rozwiązań. Drzwi do kabiny prysznicowej powinny być dopasowane nie tylko do metrażu łazienki, ale też kształtu samej kabiny.

Kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwnymi

Masz małą łazienkę? Do niewielkich wnętrz idealne są kabiny z drzwiami przesuwnymi, ponieważ nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania. Najczęściej są dwu-, trzydzielne lub czterodzielne. Otwierają się dzięki wbudowanej szynie lub prowadnicy od środka na zewnątrz lub w bok.  Mogą być jednak trudne do czyszczenia ze względu na liczne zakamarki.

Kabiny prysznicowe z drzwiami otwieranymi

Drzwi otwierane na zewnątrz zapewniają szeroki dostęp do kabiny prysznicowej, co ułatwia wejście i wyjście.  Są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż te na prowadnicach, ponieważ można bez problemu dotrzeć do całej powierzchni drzwi. Wymagają jednak dodatkowej przestrzeni w łazience do ich otwierania, co może być problematyczne w małych wnętrzach. Jest też ryzyko zalewania podłogi, gdy drzwi są otwarte – problemu tego nie ma w przypadku drzwi otwieranych do środka. Do wyboru masz drzwi o różnej szerokości – skrzydło może zajmować tylko część szerokości wejścia pod prysznic. Pod adresem https://www.sanswiss.pl/pl/produkty/kabiny-prysznicowe można zobaczyć różne praktyczne rozwiązania.

Kabiny prysznicowe z drzwiami składanymi

Drzwi składane są pośrednim rozwiązaniem między otwieranymi a przesuwnymi. Otwierają się do wewnątrz kabiny, co ułatwia dostęp i nie wymaga wolnej przestrzeni poza kabiną. Drzwi składane są łatwe do czyszczenia, ponieważ można całkowicie otworzyć drzwi. Problematyczne może być jednak utrzymanie czystości w pobliżu dodatkowych zawiasów i profili. Aby ułatwić sobie czyszczenie można wybrać konstrukcje bezramowe lub częściowo ramowe, co w przypadku kabin z drzwiami składanymi nie zawsze jest możliwe.

Dobierz drzwi do metrażu łazienki i kształtu kabiny

Warto pamiętać, że wybór drzwi do kabiny podyktowany może być też kształtem samej kabiny – w modelu na kształt U mogą być wygodniejsze inne drzwi niż na przykład w kabinie narożnej kwadratowej. Przesuwne, składane czy uchylne? Bez względu na wybór warto zainwestować w kabinę z drzwiami wykonanymi z wysokiej jakości szkła i tworzyw. Warto też wybierać modele z powłokami polimerowymi zapobiegającymi osadzaniu się kamienia, co ułatwi czyszczenie kabiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jeden =