Różnice między bramami przesuwnymi a uchylnymi

Brama to nieodłączny element niemal każdego ogrodzenia. Jednak dzisiaj już nie wszystkie bramy są takie same. Różnorodność w tym obszarze jest bardzo duża, przez co często trudno podjąć decyzję, jakiego typu model wybrać. Główny dylemat dotyczy tego, czy wybierać bramy przesuwne czy uchylne. Sprawdźmy wady i zalety obu rozwiązań.

Bramy przesuwne i uchylne – odmienny sposób otwierania

Niewątpliwie należy zacząć od wyjaśnienia, jaka jest definicyjna różnica pomiędzy bramami przesuwnymi, a uchylnymi. Otóż te pierwsze to modele, których otwarcie polega na przesunięciu skrzydła równolegle do ogrodzenia. Natomiast otwarcie wjazdu z bramą uchylną wymaga przesunięcia jednego lub dwóch skrzydeł w stronę posesji lub drogi wewnętrznej. Tym samym główna różnica dotyczy sposobu otwierania. Choć może się wydawać, że to niewiele, w rzeczywistości metoda, jaką otwiera się bramy, ma liczne konsekwencje.

Wygodne bramy przesuwne

Użytkownicy są zgodni, że bramy przesuwne są wygodniejsze w użytkowaniu. Wynika to z kilku kwestii. Po pierwsze brama otwierając się, nie zajmuje przestrzeni posesji, a samochód jeszcze przed jej otwarciem może podjechać pod samo ogrodzenie bez obaw o uszkodzenie karoserii. Co więcej, użytkowanie bram przesuwnych jest komfortowe przez cały rok. W przypadku bram uchylnych jesienią otwieranie utrudniają zalegające liście, a zimą śnieg.

Mankamenty bram przesuwnych

Obecnie bramy przesuwne zaczynają powoli wypierać modele uchylne. Nie oznacza to jednak wcale, że brama przesuwna jest idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim jej zakup wiąże się ze stosunkowo dużym wydatkiem. Ponadto bramy przesuwne wymagają nieco większej konserwacji. Zwłaszcza w przypadku, gdy montuje się je na szynach. Jeśli dojdzie do zanieczyszczenia szyny, brama przestanie się przesuwać.

Każde rozwiązanie ma swoje wady. Podobnie jest w przypadku bram przesuwnych. Mimo to jest to dzisiaj zwykle rozwiązanie preferowane, ze względu na przeważającą liczbę zalet.

Zapraszamy po więcej informacji: Bramy przesuwne Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − sześć =