Poznaj sprawdzone sposoby na walkę z kamieniem w łazience!

sprzątanie łazienki

Problem z twardą wodą pojawia się praktycznie w każdej łazience. To właśnie twarda woda jest głównym powodem występowania kamienia, który wygląda nie tylko mało estetycznie, to jeszcze potrafi doprowadzić do uszkodzenia danych części armatury łazienkowej. Walka z kamieniem może wydawać się już na starcie przegrana, jednak są sposoby na to, aby nie tylko skutecznie i szybko kamień usunąć, ale także i zapobiegać jego późniejszemu występowaniu.

czyszczenie kabiny

Domowe preparaty, zwalczające kamień w łazience

W sklepach spotkać można wiele gotowych już preparatów, których zadaniem jest usunięcie kamienia z różnych elementów łazienkowego wyposażenia. Są one skuteczne, jednak często też zawierają substancje toksyczne, silnie żrące i niebezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Z tego względu warto jest postawić i wypróbować domowe środki, które każdy samodzielnie może zrobić. Są one nie tylko skuteczne, ekologiczne, ale także tanie. Argumenty powinny przynajmniej zachęcić osoby, które zawsze polegały na sklepowych środkach chemicznych.

  • Ocet – środek ten od wielu lat uchodzi za jeden lepszych w usuwaniu kamienia. Oczywiście jego zapach pozostawia wiele do życzenia, jednak można go zneutralizować dodając ulubiony olejek eteryczny czy sok z cytryny. W celu usunięcia kamienia z baterii czy ceramiki sanitarnej wystarczy wlać np do miski WC ocet, lub namoczyć daną powierzchnię. Baterie można obłożyć nasączonymi octem papierowymi ręcznikami. Im kamienia jest więcej, tym ocet powinien dłużej znajdować się na danej powierzchni. Czyszcząc miskę, warto wręcz pozostawić go na całą noc. Efekty, jakie można uzyskać przy jego pomocy, są naprawdę spektakularne!
  • Sok z cytryny i coca-cola -sok z cytryny to także idealny naturalny detergent. Można go wlać do butelki z dyfuzorem i spryskać daną powierzchnię. Natomiast coca-cola sprawdzi się przede wszystkim podczas czyszczenia bardzo zabrudzonych, zakamienionych sanitariatów. Tak jak w przypadku octu, wystarczy wlać szklankę tego napoju do toalety i zostawić na noc.

soda oczyszczona

Soda oczyszczona – idealna do czyszczenia łazienek!

Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem? Jednym z lepszych sposobów jest zastosowanie sody oczyszczonej! Jest to naturalna substancja, która jest niezwykle często stosowana w gospodarstwach domowych. Ma tak wiele zastosowań, że aż trudno je wszystkie wymienić. Soda sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy przypali się garnek, trzeba idealnie wyczyścić piekarnik, podczas pieczenia oraz czyszczenia łazienki.

Soda oczyszczona to środek łatwo dostępny, tani i ekologiczny. Znajduje się w praktycznie każdym gospodarstwie domowym, a samo czyszczenie łazienki sodą oczyszczoną polega zazwyczaj na wykonaniu papki składającej się z sody i wody, albo wsypanie sody do wody – w ten sposób wyczyścić można muszlę klozetową. Soda oczyszczona do czyszczenia fug jest także idealna! Rozpuszczoną w wodzie sodę wraz z płatkami mydlanymi, można nanieść na płytkę i fugę i wyczyścić gąbką. To zazwyczaj wystarczy, by były czyste i odświeżone.

Komentarz do “Poznaj sprawdzone sposoby na walkę z kamieniem w łazience!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =