Płytki jak lamele – oryginalne wnętrze

W magazynach wnętrzarskich oraz na portalach aranżacyjnych dostrzec można w wielu wnętrzach lamele dekoracyjne. Od paru sezonów są bestselerem, który wyznacza trendy w urządzaniu wnętrz. Bardzo atrakcyjną alternatywą, którą można zastosować także w pomieszczeniach narażonych na kontakt z woda oraz wilgocią, są płytki imitujące lamele.

Płytki – lamele cieszą się obecnie wielkim zainteresowaniem i są coraz częściej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz. Stanowią nowy trend w dekorowaniu pomieszczeń, szczególnie łazienek, ale również kuchni, salonów czy sypialni. Ich drewnopodobna faktura wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność, a jednocześnie nadaje mu nowoczesny wygląd. Lamele są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, a także nie wymagają dodatkowego lakierowania czy impregnacji. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie płytek – lamele jako elementu dekoracyjnego w swoim domu. Podsumowując, wykorzystanie  płytek lameli  w pomieszczeniach, takich jak łazienki, kuchnie, elewacje budynków stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych materiałów i pozwala na stworzenie oryginalnej i trwałej dekoracji.

Płytki lamele w przedpokoju

Przedpokój jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu oraz domu, warto więc szczególnie zadbać o jego estetykę. Po przekroczeniu progu, jest pierwszym wnętrzem, które widzimy. Jeśli chcemy wprowadzić do przedpokoju dekoracyjny akcent powinniśmy podstawić na płytki lamele, które udekorują wnętrze oraz będą odpornym materiałem na zarysowania, piasek, kamienie czy mokre podeszwy butów.

Lamele jak płytki w salonie

Salon jest wizytówka każdego domu, pomieszczeniem, gdzie przyjmujemy gości oraz spędzamy czas z bliskimi podczas odpoczynku. Lamele dekoracyjne w tym pomieszczeniu doskonale go dopełnią. Płytki lamele mogą oddzielić strefę wypoczynku w salonie z jadalnią lub kuchnią. Innym sposobem, jest udekorowanie ściany płytkami lub jej fragmentu za kanapą lub telewizorem.

Lamele drewnopodobne w sypialni

Następnym wnętrzem, w którym można zastosować płytki lamelowe jest sypialnia. To najbardziej prywatne wnętrze w domu lub mieszkaniu, gdzie powinna panować przytulna atmosfera. Lamele drewnopodobne z pewnością nadadzą temu wnętrzu wyjątkowo ciepłego klimatu. Najczęściej płytkami dekorujemy ścianę za łóżkiem.

Płytki lamele w łazience

Doskonały sposób na dekorację zarówno ścian oraz podłogi w łazience. Płytki lamelowe są odporne na wilgoć, wodę oraz zmienne temperatury. Idealnie prezentują się na całej ścianie lub jej fragmencie za toaletą, wanną czy w pobliżu kabiny prysznicowej.

Płytki lamelowe w kuchni

Kolejnym pomieszczeniem, które będzie doskonale prezentować się z wykorzystaniem płytek lamelowych jest kuchnia. Szczególnie efektownie prezentują się one nad blatem roboczym oraz pod meblami oraz na podłodze. W przypadku, gdy kuchnia połączona jest z jadalnią można płytkami udekorować całą ścianę.

Bogaty wybór płytek lemelowych znajdziecie w ofercie sklepu Eurołazienki. Nasz asortyment obejmuje produkty znanych i cenionych producentów w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − piętnaście =