Ortopeda – wsparcie przy schorzeniach układu ruchu

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Schorzenia układu ruchu mogą dotyczyć tak naprawdę każdej osoby. Nie tylko seniorów, ale także osoby młodsze, które często mają do czynienia z różnego rodzaju urazami. W przypadku takich problemów, specjalistą do jakiego należy się zgłosić, jest ortopeda. Zajmuje się on wieloma kwestiami, które mogą odnosić się do schorzeń wywołujących dyskomfort podczas poruszania się.

Ortopedia – jakimi schorzeniami zajmuje się ta dziedzina?

Ortopedia może zajmować się wieloma dolegliwościami. Wśród nich można wymienić wady wrodzone. Jedną z takich chorób jest m.in. rozwojowa dysplazja stawów biodrowych. Mowa tutaj także o wadach nabytych, np. paluchu koślawym. Jedną z najpopularniejszych chorób, która odnosi się zwłaszcza do młodych ludzi, jest płaskostopie.

Ortopeda zajmuje się również innymi dolegliwościami, m.in.:

  • zmiany zwyrodnieniowe kości;
  • kifozą;
  • zmiany zwyrodnieniowe;
  • przepuklina dyskowa;
  • zespół cieśni kanału nadgarstka;
  • łokieć tenisisty,
  • choroba Kienbocka;
  • nowotwory kości.

Tych schorzeń, którymi zajmuje się ortopedia, jest naprawdę ogromna ilość. Ciężko je tak naprawdę wymienić w jednym miejscu.

Ortopeda – kto musi pomyśleć o wizycie?

Żyjemy w czasach kiedy wiele osób bagatelizuje dolegliwości z którymi ma do czynienia na co dzień. Jednak nie można tego robić, ponieważ może się to wiązać z wieloma konsekwencjami. Kiedy należy pomyśleć o wizycie u ortopedy? Wśród takich objawów, które powinny dać do myślenia, na pewno należy wymienić długotrwałe bóle mięśni, stawów i kręgosłupa. O wizycie powinny także pomyśleć te osoby, które zauważają u siebie problemy z ruchomością kończyn bądź stawów. Inne objawy to: osłabienie siły mięśniowej lub mrowienie i sztywność palców.

Osoby chcące znaleźć odpowiednie wsparcie mogą udać się na konsultacje do Rex Medica. Jest to klinika, której strona internetowa znajduje się pod adresem https://rexmedica.pl/konsultacje/konsultacje-ortopedyczne. Istnieje możliwość bardzo szybkiego umówienia się na wizytę. Do tego na miejscu można wykonać USG, więc nie trzeba będzie nigdzie specjalnie jechać.

Jak leczy ortopeda?

Zanim zostanie wdrożone leczenie, lekarz będzie dążył do postawienia trafnej diagnozy. Przygotowując się do takiej wizyty, należy przygotować niezbędne dokumenty medyczne – o ile ktoś je posiada. Na pewno zostanie wykonane badanie, które pomoże w postawieniu trafnej diagnozy. Wśród badań, które mogą zostać zlecone przez ortopedę, można wymienić np. tomografię komputerową, RTG, USG, artroskopię diagnostyczną.

Wśród dostępnych form leczenia ortopedycznego, można wyróżnić farmakologię. Są to różnego rodzaju preparaty, których zadaniem będzie złagodzenie bólu oraz likwidację stanów zapalnych. Może się okazać, że lekarz zdecyduje o tym, aby swojego pacjenta skierować na zabiegi rehabilitacyjne lub fizjoterapię.

Pewne urazy mogą wymagać unieruchomienia. Lekarz może zdecydować o założeniu gipsu lub ortezy.

Współczesna ortopedia zajmuje się wieloma przypadkami. Medycyna rozwija się na tyle szybko, że bez trudu uda się postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 4 =