Opieka w Niemczech – jak zapewnić sobie dobre zarobki?

Praca w opiece w Niemczech zyskuje dużą popularność wśród polskich Opiekunek. Atrakcyjne zarobki w połączeniu ze współpracą z zaufanymi liderami na rynku opiekuńczym stwarzają doskonałe możliwości do znalezienia stabilnej, legalnej pracy za granicą. Podstawowymi wymaganiami dla rekrutujących Kandydatów są: komunikatywna znajomość języka niemieckiego, predyspozycje charakteru przyszłego Opiekuna i doświadczenie w opiece nad Seniorami, niekoniecznie profesjonalne. W jaki sposób podnieść swoje kompetencje, aby zarabiać więcej w opiece w Niemczech?

Niemieckie rodziny bardzo cenią sobie dodatkowe umiejętności u Opiekunek. Często jednym z wymogów stawianych w ogłoszeniu jest czynne prawo jazdy. Opieka nad Seniorem może wymagać podwiezienia go na przykład do lekarza lub fizjoterapeuty. Podnosząc swoje kwalifikacje zwiększasz szansę na znalezienie zlecenia oscylującego nawet powyżej 2000 € netto miesięcznie. Co jeszcze możesz zrobić, aby Twoje CV wyróżniało się spośród innych?

Ważną i przydatną w praktyce umiejętnością są różnego rodzaju szkolenia. Rodzina Osoby Starszej i sam Senior będą się czuć dużo bezpieczniej podejmując współpracę z osobą, która ukończyła kurs pierwszej pomocy. Przydatne okazują się również kursy zwiększające znajomość chorób wieku starczego. Mile widziane jest także profesjonalne doświadczenie w opiece Osób Starszych lub ukończone studia wyższe na kierunkach takich jak: pedagogika, fizjoterapia, czy psychologia.

Coraz częściej niemieckie rodziny szukają Opiekunek ze szkoleniami ukończonymi zgodnie z normą DIN, czyli dokumentem określającym standardy w branży opieki. Niemieckie rodziny poszukujące wykwalifikowanej kadry opiekuńczej doceniają tego rodzaju szkolenia specjalistyczne. Szkolenie zgodne z normą DIN gwarantuje, że Opiekunka posiada szeroką wiedzę z zakresu opieki nad Seniorami, kompetencje językowe, a także potrzebną wiedzę o pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zdobywanie nowych umiejętności w zawodzie niekoniecznie musi wiązać się z opłatami. Przykładem firmy, która nieodpłatnie pomaga Opiekunkom podnosić swoje kwalifikacje jest Veritas Opieka. Osoby współpracujące z firmą jako Opiekunowie Osób Starszych mogą skorzystać z darmowych kursów doszkalających, dzięki czemu możesz zdobyć lepiej płatne zlecenie. Aktualne oferty pracy proponowane przez firmę Veritas Opieka znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =