Leasing używanego samochodu – czy to się opłaca?

Leasing to doskonały sposób na zbudowanie firmowej floty. Na takie rozwiązanie coraz częściej decydują się również osoby prywatne – mowa wówczas o leasingu konsumenckim. Przedmiotem umowy może być nie tylko nowy, ale również używany samochód.

Leasing używanego samochodu – na czym polega?

Leasing to forma finansowania auta dostępna obecnie dla szerokiego grona odbiorców. W praktyce leasing aut używanych niewiele się różni pod względem formalnym od leasingu nowych pojazdów – przedmiot umowy pochodzi po prostu z rynku wtórnego. Chcąc uzyskać dostęp do omawianego rozwiązania, należy nawiązać współpracę z doświadczoną i sprawdzoną firmą.

Leasing używanego samochodu – jakie ma za zalety?

Nowoczesny leasing auta używanego ma sporo cennych zalet. Klienci salonu Używane Jak Nowe cenią go przede wszystkim za niższe raty niż ma to miejsce w przypadku leasingu nowych pojazdów. Klienci mogą ponadto liczyć na sprawne i szybkie załatwienie formalności – nie ma przy tym tak restrykcyjnych wymogów, jakie obowiązują np. przy staraniu się o kredyt. Poza tym leasing na samochód używany zwykle obejmuje stosunkowo młode auta, więc kierowca dostaje do dyspozycji pojazd w dobrym stanie technicznym. Żadnych wątpliwości nie wzbudza również jego stan prawny. Najlepsi leasingodawcy dokładne sprawdzają samochody pod tym kątem. Mają one dobrze udokumentowaną historię serwisową. Rynkowa oferta, jeśli chodzi o leasing używanego samochodu, jest aktualnie na tyle bogata, że każdy znajdzie opcję skrojoną na miarę konkretnych potrzeb.

Leasing używanego samochodu – kiedy warto skorzystać?

To, kiedy opłaca się skorzystać z leasingu używanego samochodu, jest sprawą niezwykle indywidualną. Na pewno warto się nad tym zastanowić w sytuacji, kiedy komuś zależy na obniżeniu kosztów użytkowania auta bez konieczności kupowania go na własność. trzeba przeprowadzić dokładne kalkulacje. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że wydatki na ten cel mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co daje korzyści podatkowe.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + cztery =