Jakie studia są potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą z wadą słuchu?

Pedagogika specjalna to doskonały wybór dla każdej osoby, która w przyszłości chce pracować z dziećmi i młodzieżą, wymagającą szczególnego rodzaju opieki. Chcesz nauczyć się prowadzić indywidualne zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami? Nie wiesz, jak zorganizować zajęcia grupowe dla młodzieży z wadą słuchu? Odpowiedzi na te pytania poznasz w dzisiejszym artykule!

Czym jest surdopedagogika?

Surdopedagogika jest działem pedagogiki specjalnej, która skoncentrowana jest na potrzebach osób z wadami słuchu. Dodatkowo specjaliści zajmują się nauczaniem rodzin oraz otoczenia osoby niepełnosprawnej. Do głównych zadań pedagoga należy nauczanie, wychowanie oraz rehabilitacja osób niedosłyszących w różnym stopniu i osób niesłyszących.

Zajęcia z zakresu surdopedagogiki mają na celu maksymalne przywrócenie zdolności komunikacyjnych, w tym naukę języka migowego oraz kształcenie umiejętności czytania z ruchu warg. Ponadto pedagodzy stymulują funkcje poznawcze ucznia pomimo posiadanych zaburzeń. Specjalista pomaga przy tym w nauce korzystania z najnowszych zdobyczy technologicznych, w tym komputera oraz telefonu komórkowego, prezentując niezbędne w codziennym życiu udogodnienia i funkcjonalności.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na kierunku surdopedagogika?

Szukasz dodatkowych możliwości rozwoju zawodowego w zakresie pedagogiki specjalnej? Surdopedagogikastudia podyplomowe przygotują Cię do codziennej pracy z osobami niepełnosprawnymi. Podczas zajęć pogłębisz wiedzę z zakresu edukacji oraz rewalidacji uczniów z dysfunkcjami słuchu. Poznasz przy tym metodykę pracy z osobą niepełnosprawną oraz z jej rodziną i najbliższym otoczeniem.

Zdobędziesz umiejętności niezbędne zarówno do indywidualnej pracy z pacjentem, jak i codziennego wspomagania osób z dysfunkcjami podczas zajęć w przedszkolach, szkołach specjalnych, klasach integracyjnych oraz specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych specjalistów zdobędziesz niezbędną wiedzę z zakresu psychologii klinicznej i surdopsychologii. Poznasz przy tym psychologiczne aspekty rewalidacji dzieci, która polega na kompleksowym uczeniu czytania, pisania, liczenia oraz rozwijaniu zdolności komunikacyjnych. Głównym celem prowadzonych zajęć jest nauczenie bezpiecznego i samodzielnego funkcjonowania w nowych, potencjalnie stresowych sytuacjach dnia codziennego. Pedagog z uprawnieniami może prowadzić zajęcia organizowane w przedszkolach oraz innych instytucjach edukacyjnych.

Jakie są zalety studiów podyplomowych w trybie zdalnym?

Surdopedagogika online to doskonały wybór dla osób, które nie mają możliwości wzięcia udziału w zajęciach stacjonarnych. Sprawdzi się zarówno w życiu mieszkańców mniejszych miejscowości o ograniczonym dostępie do oferty edukacyjnej, jak i pomoże młodym rodzicom w sprawnym zorganizowaniu obowiązków. Oferta studiów podyplomowych w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych skierowana jest do każdego, kto chce pogłębić wiedzę w zakresie pedagogiki stosowanej. Podczas trzech semestrów zajęć zdobędziesz kompleksowe umiejętności, które przygotują Cię do samodzielnej pracy w roli surdopedagoga.

Ponadto będziesz miał możliwość uczestniczenia w praktykach zawodowych. Zajęcia zdalne stanowią przy tym ogromną oszczędność czasu, dzięki czemu bez trudu pogodzisz dalszy rozwój edukacji z pracą na pełen etat. Dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze potrzebne na dojazdy oraz zakwaterowanie w innej miejscowości. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących swobodę podczas uczenia się.

https://www.cb.szczecin.pl/tryb-studiow/studia-podyplomowe/studia-nauczycielskie/surdopedagogika/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =