Jak wybrać najlepszą lampę podłogową?

Lampy podłogowe to obecnie jedne z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkalnych wnętrz. Doskonale sprawdzają się zarówno w salonach, jak i sypialniach. Współczesny rynek oferuje ogromny wybór w tym zakresie, więc lampę można dopasować do konkretnych potrzeb.

 

Zakup lampy stojącej – na co zwrócić uwagę?

Jak radzą eksperci ze sklepu Centrum Światła, przy wyborze lampy stojącej trzeba mieć na względzie kilka istotnych przesłanek. Dla nabywcy ogromne znaczenie ma cena, niemniej warto się upewnić, że jest ona adekwatna do jakości. Czasami opłaca się wydać nieco więcej na produkt dobry gatunkowo. Zazwyczaj gwarantem jakości jest znana marka. Oczywiście pod względem stylistycznym lampa powinna pasować do pomieszczenia, w którym zostanie ustawiona. Na względzie należy także mieć ilość, rodzaj i moc żarówek, a także funkcje dotykowe takie jak np. ruchome ramię pozwalające regulować światło czy ściemniacz. Godne polecenia jest m.in. oświetlenie marki Aldex wyróżniające się funkcjonalnością i nowoczesnym designem.

 

Gdzie ustawić lampę stojącą?

Lampa stojąca jest w pomieszczeniu nie tylko dekoracją, ale też dodatkowym źródłem światła. Bardzo ważne jest zatem, gdzie dokładnie będzie ustawiona. Zwykle lokuje się ją obok fotela czy kanapy. Popularnym rozwiązaniem jest też usytuowanie lampy stojącej w pobliżu biurka. Należy zatem dokładnie się zastanowić, jakie będzie przeznaczenie lampy, pamiętając przy tym o aranżacji danego pomieszczenia.

Jak dopasować lampę stojącą do wnętrza?

Oferta w zakresie lamp podłogowych obejmuje modele różniące się pod względem stylistycznym. Do klasycznych wnętrz najlepiej pasują np. lampy utrzymane w antycznej stylistyce, najlepiej z materiałowym abażurem. W pomieszczeniach inspirowanych stylem boho lub skandynawskim doskonale sprawdzają się oszczędne w formie lampy drewniane. Z kolei w minimalistycznych czy loftowych wnętrzach egzamin zdają metalowe lampy wyróżniające się prostą konstrukcją. Każdy z pewnością znajdzie model odpowiadający mu pod względem ceny i wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 8 =