Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Twoje włosy ostatnio wypadają bardziej? Spokojnie – od czasu do czasu może zdarzać się to każdemu. Jeśli jednak wzmożone wypadanie trwa już długo, nie warto zwlekać z podjęciem konkretnych kroków. Podpowiadamy, co może wywoływać wypadanie włosów oraz jak mu zaradzić!

Wypadanie włosów – co je powoduje?

Wypadanie włosów to problem, z którym choć raz w życiu zetknął się niemal każdy. Nawet posiadacze najgęstszych czupryn na skutek pewnych okoliczności mogą zauważyć wzmożone wypadanie włosów – jeśli trwa ono krótko i zdarza się rzadko, najczęściej nie ma powodów do niepokoju. Powszechnym kłopotem jest, chociażby sezonowe wypadanie włosów, z którym wiele osób boryka się na przełomie lata i jesieni.

Problem pojawia się, jeśli wypadanie włosów jest długotrwałe i intensywne. Do przyczyn takiego stanu zaliczamy najczęściej czynniki takie, jak:

  • Nieprawidłowa pielęgnacja,
  • Stres,
  • Choroby (np. schorzenia hormonalne, nowotwory, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
  • Czynniki genetyczne,
  • Stosowanie niektórych leków,
  • Niedobory witamin i minerałów.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Jeśli twoje włosy wypadają od dłuższego czasu, zacznij od wizyty u lekarza. Wykonaj podstawowe badania, w tym morfologię krwi oraz badanie poziomu hormonów. Warto sprawdzić także, czy organizm nie boryka się z niedoborami.

Jeśli lekarz stwierdzi, że przyczyna wypadania włosów nie jest spowodowana stanem zdrowia, możesz skonsultować się z trychologiem, który dokona badania stanu owłosionej skóry głowy. Specjalista oceni mieszki włosowe i podpowie, czy problem ma podłoże związane z pielęgnacją, czy np. genetyką.

Kosmetyki hamujące wypadanie włosów

Bardzo często wypadanie włosów można zahamować, a nawet zlikwidować za pomocą zmiany codziennej pielęgnacji. Ważne, by zawierały one składniki aktywne wspierające cebulki – witaminy A, E, biotynę, kofeinę, ekstrakty ziołowe. Warto zainwestować przede wszystkim:

  • Szampon na wypadanie włosów – lekki i o działaniu oczyszczającym,
  • Lekką odżywkę, która nie będzie nadmierne przeciążać pasm,
  • Przyda się również wcierka na porost włosów, którą należy aplikować na skórę głowy po jej umyciu. W połączeniu z delikatnym masażem składniki ze wcierki szybko docierają do mieszków włosowych, oddziałując na nie bezpośrednio.
  • Dodatkowo możesz wypróbować dedykowane kuracje na porost włosów w formie ampułek.

Pielęgnację możesz wspomóc suplementami na wypadanie włosów – najczęściej zawierają one skrzyp i biotynę. Pamiętaj jednak, że podstawą jest zbilansowana dieta bogata w potrzebne składniki. Na stronie https://swiat-kosmetykow.pl/jak-zagescic-wlosy znajdziesz praktyczne porady, jak zagęścić osłabione włosy. 

Wygraj z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów to sygnał, że należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Zmień swoją pielęgnację, przyjrzyj się stanowi zdrowia oraz diecie – w większości przypadków te kroki okazują się wystarczające. Sprawdź również bloga Świat Kosmetyków: https://swiat-kosmetykow.pl/wlosy-i-paznokcie, na którym znajdziesz więcej przydatnych włosowych porad!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + sześć =