Domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej

wanna z prysznicem

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, ze względu na funkcję jaką pełni. To właśnie bowiem tam myjemy się, spędzamy codziennie sporo czasu na różnego typu zabiegach higienicznych. Od miejsca tego wymagamy, by było więc czyste i sterylne w najwyższym stopniu. Powinno być też bezwzględnie estetyczne. Wrażenie takie burzy kabina, na której powierzchni widoczne są zacieki z mydła. Wiele osób boryka się z dylematem związanym z wyczyszczeniem jej powierzchni, w taki sposób, by nie tylko lśniła czystością, ale także była bezpieczna podczas użytkowania. Jeśli chcesz poznać domowe sposoby czyszczenia kabin prysznicowych – nie czekaj i zapoznaj się z naszym wpisem!

kabina prysznicowa

Na rynku spotkać się można z ogromnym wręcz wyborem środków czyszczących. Znajdują się tam także takie, które dedykowane są typowo do kabin prysznicowych. Nie wszystkie jednak są przyjazne dla środowiska, dla skóry i ogólnie są silne i niezbyt bezpieczne. Używanie ich niesie z sobą spore ryzyko, w przypadku gdy z łazienki korzystają osoby wrażliwe lub dzieci. Alternatywą dla popularnych detergentów są środki czyszczące, które wykonać można samodzielnie w domowym zaciszu! Zazwyczaj, aby je wykonać wystarczy zajrzeć do kuchni. Są to produkty, które ma prawie każda gospodyni.

Ocet – najlepszy sposób do czyszczenia nawet bardzo brudnych powierzchni!

Ocet jest środkiem, którego zastosowanie jest ogólnie znane. Jednak nie każdy wie, jak skutecznym jest on środkiem czyszczącym! Ze względu na zawarty w occie kwas, potrafi on rozpuścić wiele zanieczyszczeń. Potrafi poradzić sobie z uporczywym kamieniem, osadami czy zaciekami. Zaletą stosowania octu jest to, że po pierwsze nie kosztuje dużo, po drugie jest on bezpieczny.

Czyszczenie kabiny prysznicowej należy wykonać preparat, który składa się z octu i wody w równych proporcjach. Następnie kabinę należy przy pomocy miękkiej ściereczki wyczyścić. Zaletą octu jest także to, że nie pozostawia on smug. W przypadku kabin prysznicowych jest to środek wręcz idealny. Wiele osób podkreśla jednak, że jego zapach pozostawia wiele do życzenia. W celu zniwelowania go, można do przygotowanego preparatu dodać olejki eteryczne. Idealnie sprawdzi się herbaciany, który nie tylko przyjemnie pachnie, to dodatkowo ma właściwości bakteriobójcze. Można dodać także sok z cytryny.

Kabina z powłoką ochronną – rozwiązanie idealne?

Współczesne kabiny dobrej jakości czyści się niezmiernie łatwo. Standardem jest już to, że dobre modele posiadają na swojej powierzchni specjalne powłoki, które mają właściwości hydrofobowe. Spływające krople wody są odpychane od powierzchni, w rezultacie łączą się z sobą, spływają dużo szybciej, a spływając zabierają z sobą wszelkie typu zanieczyszczenia. Kabina posiadająca taką powłokę nie posiada mało estetycznych zacieków. Do jej wyczyszczenia wystarczy ciepła woda i miękka szmatka. Czyszczenie jej środkami ścierającymi albo o silnym działaniu, może ją zniszczyć. Przed zakupem kabiny z powłoką, należy jednak upewnić się co do jej gwarancji oraz sposobów pielęgnacji.

Komentarz do “Domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − cztery =