Czym będzie pachnieć rok 2023? Pierwsze trendy w branży perfumeryjnej na nadchodzący rok

Rok 2023 zbliża się wielkimi krokami. Do jego początku pozostało zaledwie kilkanaście tygodni. Sprawia to, że każda z branż powoli ujawnia trendy, które będą w nim obowiązywać. Nie inaczej jest w przypadku perfumiarstwa. Już kilka tygodni temu branża pięknych zapachów ujawniła, co zaproponuje klientom w nadchodzącym sezonie.

Jakie perfumy męskie będą modne w 2023 roku?

Branża perfumeryjna panom zazwyczaj proponuje mniej innowacyjnych rozwiązań niż paniom – omawianie trendów warto więc zacząć od propozycji dla mężczyzn. Pierwszą z nich są tzw. zapachy mroźne, inaczej nazywane laboratoryjnymi. Jako takie określa się te zawierające w sobie nuty cytryny, bazylii, mięty, akordy wodne, ozonowe, aldehydowe, metaliczne. W 2023 roku wśród modnych perfum pojawią się też zapachy o cieplejszej formie, którą nada im kora bursztynowa, mech i piżmo.

Alternatywą dla surowych w zapachu perfum będzie męski fine dining. Pod tym pojęciem kryją się dobrze znane od lat nuty gourmand. Panowie sięgać mogą po nie już dziś, odnajdując je np. w JOOP! Homme Le Parfum. W 2023 roku zapachy inspirowane sztuką kulinarną będą jednak prawdziwym hitem. Branża perfumeryjna panom zaproponuje pachnidła bazujące na akordach suszonych owoców, ciepłych przypraw, czekoladzie, orzechach laskowych, lukrecji, rumu, wanilii, popcornu. Słodkość tych woni przełamywana będzie akordami skóry, kadzidła i tytoniu.

Jakie perfumy damskie będą modne w 2023 roku?

W 2023 roku twórcy pięknych zapachów paniom zaproponują przede wszystkim perfumy musujące. Będą to pachnidła, których aromaty opierają się na woniach szampana, orzeźwiających, ale nie słodkich owoców, charakterystycznych kontrastach zapachowych. Panie, które już teraz chciałyby wprowadzić ten trend do swojej kosmetyczki, sięgnąć mogą po perfumy Decadence Divine. Łączą one w sobie kwiat pomarańczy, wino musujące, bergamotkę, wiciokrzew, gardenię, hortensje, bursztyn, szafran i wanilię.

Dla kobiet wolących bardziej egzotyczne zapachy rok 2023 przyniesie natomiast modę na perfumy tropikalne. Odnaleźć będzie można w nich zapachy takich owoców jak liczi, kokos, mango, które przełamywane będą wonią paczuli, mchu, suchego drewna. Tropikalne perfumy niewątpliwie będą hitem lata 2023. Na topie w ciepłych miesiącach będą też pachnidła bazujące na orientalnych kwiatach takich jak lotos czy osmantus.

Ostatnim terenem wskazywanym przez branżę perfumeryjną są zapachy szyprowe. W 2023 roku kobiety będą się w nie ubierać niezwykle chętnie, natomiast na półkach pojawia się kompozycje o wzmocnionej bazie, czyli z jeszcze większą ilością mchu i paczyli. W tradycyjnych perfumach szyprowych dla kobiet będą się one łączyć z bergamotką i pomarańczą, w oryginalniejszych kompozycjach z czerwonymi owocami, kardamonem, skórą, różowym pieprzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 4 =