Wałek do jogi – dlaczego warto z nim ćwiczyć?

Joga nie tylko pomaga w utrzymaniu zdrowego ciała i umysłu, ale także pozwala na osiągnięcie pełnej harmonii z samym sobą. Jednym z ważnych narzędzi wykorzystywanych w codziennych ćwiczeniach jest wałek do jogi, który stał się nieodłącznym elementem praktyki wielu joginów. Jak wybrać dobry wałek, który sprawdzi się na co dzień?

Otwórz swoje ciało w asanach

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą, czy też ma już za sobą lata ćwiczeń, wałek do jogi to zawsze dobry wybór. Nie tylko odciąży kręgosłup, szczególnie podczas asan siedzących i leżących, ale pozwoli na stworzenie własnego podejścia do wielu pozycji. Struktura wałka zapewnia także delikatny masaż, przesuwając łuski gryki w środku zgodnie z ruchami naszego ciała.

Jak ułatwić sobie codzienną praktykę jogi i medytacji?

Bolstery zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo, szczególnie podczas wykonywania asan leżących. Dla początkujących wałek do jogi to synonim wygody, którą zapewnia słabo jeszcze rozciągniętym ścięgnom i słabszym nogom. Wałek może służyć jako podpora, pomagając w utrzymaniu równowagi i stabilności podczas wykonywania trudnych pozycji jogi. Wałki do jogi stosowane są również jako komfortowe siedzisko podczas medytacji oraz do ułatwienia zatrzymania w pozycjach relaksacyjnych. Na bolstery natknąć się można w praktyce jogi metodą B.K.S. Iyengara i w stylu Yin. Jak wygląda działanie wałka do jogi w praktyce?

Funkcje bolsterów – jak dobrać i włączyć do ćwiczeń wałek do jogi?

Dostęp do zajęć profesjonalnych instruktorów jogi pomoże Ci we włączeniu bolsterów do codziennych asan. Jeśli nie masz takiej możliwości, bez problemu znajdziesz w sieci filmiki instruktażowe. Wałek do asan wykonywanych w pozycji leżącej dba o właściwe ułożenie miednicy oraz wycofanie obręczy barkowej. Jeśli dokuczają Ci bóle kręgosłupa podczas ćwiczeń bez wałka, po jego zakupie nie wrócisz już do starych metod.

Bolstery – wałki do jogi dopasowane do każdej sylwetki

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wałek do jogi w każdym rozmiarze. Najważniejsza przy wyborze jest jedna zasada – im więcej masz centymetrów wzrostu, tym dłuższy powinien być wałek. Nie mniej ważny jest materiał wykonania i wypełnienie. W naszych wałkach do ćwiczeń wypełnienie stanowi hipoalergiczna i odporna na działanie potu łuska gryki. Z zewnątrz wałki do jogi pokryte są powłoczką ze stuprocentowej bawełny lub z trwalszego materiału poliestrowego. Dobierz wzory i rozmiar do swoich wymagań, a my zadbamy o to, by dostawa zgrała się z Twoim planem ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =