Top 3 zasady skutecznego dbania o cerę

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Jeśli zastanawiasz się, co należy zrobić, aby długo cieszyć się piękną cerą, musisz wiedzieć, że wcale nie jest to trudne. Wymaga jedynie cierpliwości i dokładności. Poznaj top 3 zasady skutecznego dbania o cerę i zobacz jak osiągnąć najlepsze efekty.

Zasada numer jeden, czyli dokładne oczyszczanie cery

Aby przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i usunąć z jej powierzchni rozmaite zanieczyszczenia, należy regularnie i dokładnie ją oczyszczać. Można to robić na różne sposoby, na mokro lub na sucho, przy użyciu pianek do twarzy, żeli do twarzy lub płynów micelarnych o nowoczesnej technologii. Czy wiesz co daje płyn micelarny?Zawiera on specjalne cząsteczki zwane micelami, które rozpuszczają tłuszcze, a jednocześnie powodują rozpad innych zanieczyszczeń w wodzie. Jest to nowoczesna forma oczyszczania twarzy, dzięki której można to zrobić delikatnie, ale bardzo skutecznie, bez konieczności mocnego pocierania twarzy. Wystarczy nasączyć płatek kosmetyczny za pomocą tego płynu i przyłożyć do oka lub zmywać pozostałą część twarzy.

Krok drugi czyli efektywne nawilżanie skóry twarzy

Jeśli chcesz mieć piękną skórę, w której prawidłowo działają procesy regeneracyjne i odbudowujące, pamiętaj o jej regularnym nawilżaniu. Jest to niezwykle ważna zasada, która obowiązuje właściwie w każdym wieku. Jeśli skóra jest odpowiednio nawodniona, wygląda gładko, promiennie, a zmarszczki pojawiają się później niż zwykle. Najlepiej jest nawilżać skórę za pomocą aktywnych składników takich jak choćby kwas hialuronowy. Jest to substancja, która silnie wiąże cząsteczki wody i może wnikać zarówno głęboko w skórę, jak i pozostawać na jej powierzchni. Nie powoduje on reakcji alergicznych, ani nie trzeba przyzwyczajać do niego skóry. Jest z powodzeniem stosowany w kremach i w serum i w zależności od stężenia, można go używać na noc lub na dzień. Dokładne nawilżanie skóry to pierwszy krok w stronę ochrony przed zmarszczkami, ponieważ taka cera jest bardziej sprężysta i jędrna.

Pamiętaj o codziennej ochronie przed słońcem

W codziennej pielęgnacji głównie zwraca się uwagę na oczyszczanie, nawilżanie i używanie specjalnych substancji aktywnych. Niestety często zapomina się o ochronie skóry przed promieniowaniem słonecznym. A szkoda, bo jest to główny czynnik fotostarzenia się skóry, czyli procesu degeneracji skóry pod wpływem słońca. Jeśli chcesz spowolnić pojawienie się zmarszczek i przebarwień, koniecznie używaj każdego dnia kremów do twarzy z wysokimi filtrami. Możesz użyć fluidu w kremie ze składnikami nawilżającymi i filtrem SPF 25 lub SPF 50. Taki kosmetyk kompleksowo chroni i pielęgnuje Twoją skórę i dzięki niemu, nie musisz używać osobno kremu z filtrem do twarzy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie lubią używać zbyt wielu kosmetyków. Promieniowanie słoneczne jest odpowiedzialne za większość oznak starzenia się skóry i nie należy tego bagatelizować. Codzienne nawyki związane z ochroną skóry zaprocentują w przyszłości bardziej gładką i promienną cerą, bez różnego rodzaju przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 3 =