Proterm – Profesjonaliści w wykonawstwie instalacji C.O.

Proterm – Profesjonaliści w wykonawstwie instalacji C.O.

Na rynku istnieje wiele urządzeń przeznaczonych do ogrzewania domu. Różnią się one od siebie wieloma czynnikami, m.in. systemem grzewczym oraz rodzajem paliwa, na jakie są zasilane. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat instalacji C.O.? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Ogrzewanie Bydgoszcz

W zależności od rodzaju urządzenia oraz paliwa, instalacje grzewcze dzielimy na:

 • zasilane paliwem stałym – węglowe, pelletowe, drzewne;
 • gazowe – kotły zwykłe i kondensacyjne;
 • pompy ciepła – gruntowe, wodne, powietrzne, powietrzno-wodne;
 • olejowe – jedno i dwufunkcyjne, kondensacyjne, konwencjonalne;
 • elektryczne – wykorzystujące podczerwień, panelowe, grzejnikowe;
 • hybrydowe – urządzenia łączące ze sobą dwie lub więcej technologii np. kocioł gazowy wraz z pompą ciepła lub ogrzewanie elektryczne zasilane energią wytworzoną w przydomowej instalacji fotowoltaicznej.

W Bydgoszczy miejską sieć ciepłowniczą obsługuje przedsiębiorstwo KPEC spółka z o.o. Ciepło z miejskiej sieci to przede wszystkim usługa centralnego ogrzewania polegająca na dostarczaniu do obsługiwanych przez spółkę obiektów czynnika grzewczego. Ciepło dostarczane do klientów przez komunalne przedsiębiorstwo energetyki cieplnej w Bydgoszczy w około 80% powstaje w skojarzeniu z energią elektryczną w procesie kogeneracji. Firmą, która wykonuje większość instalacji grzewczych w każdym domu jest przedsiębiorstwo Proterm.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu każda wykonana instalacja cechuje się dużą wytrzymałością oraz bezawaryjnością. Przedsiębiorstwo Proterm wykonuje m.in instalacje gazowe, centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego czy rekuperacji. Wykonanie montażu wymienionych instalacji odbywa się przez wykwalifikowanych specjalistów, dzięki czemu każda instalacja działa w prawidłowy sposób przez wiele lat. Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą montażu centralnego ogrzewania oraz innymi usługami firmy. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są bezpośrednio w przedsiębiorstwie lub można zadzwonić i skontaktować się telefonicznie w celu uzyskania informacji z zakresu instalacji.  Zapraszamy do kontaktu.

ogrzewanie

Instalacje c.o. Bydgoszcz

Ogrzewanie to podstawa komfortu cieplnego. Na etapie budowania domu należy zadbać o jego jak najlepsze rozplanowanie. Ogrzewanie może być miejscowe, przeznaczone do ocieplania jednego pomieszczenia lub centralne dla całego budynku. Centralne ogrzewanie Bydgoszcz stało się w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej popularnych metod ogrzewania budynku. Jest to podstawowy sposób utrzymywania optymalnej temperatury we wnętrzu budynku. Zadaniem instalacji grzewczej jest podgrzewanie wody, a następnie jej dystrybucja w całym domu niezależnie od pory dnia czy roku.

W związku z tym musi składać się z najwyższej klasy urządzeń oraz elementów, by pracować długo, bezawaryjnie i wydajnie. Warto zatem skorzystać ze specjalistycznych firm, zajmujących się tego typu instalacjami. Jedną z takich firm jest przedsiębiorstwo Proterm, które świadczy swoje usługi na terenie Bydgoszczy. Posiada ona duże doświadczenie w wykonaniu wszelkiego rodzaju systemów ogrzewania, w tym centralnego ogrzewania.

Firma posiada wykfalifikowanych specjalistów, dzięki którym każdy klient liczyć może na fachowe doradztwo w doborze materiałów oraz pewność wykonania i realizacji instalacji gwarantujących jakość na najwyższym poziomie.  Oferta przedsiębiorstwa obejmuję kompleksowy montaż oraz serwis całego systemu grzewczego. Fachowiec jest w stanie również sprawdzić stan techniczny istniejącej instalacji grzewczej. Diagnostyka tego rodzaju instalacji pozwala na bezpieczną i bezawaryjną prace przez wiele lat. Instalacja centralnego ogrzewania składa się z:

 • kotła — w tym miejscu na skutek spalania paliwa powstaje ciepło. Przekazywane jest ono nośnikowi, którym w większości przypadków jest woda.
 • sieci przewodów — to po prostu rury, którymi woda jest doprowadzana do grzejników. Z kotła wychodzi rura zasilająca, która jest bezpośrednio połączona z głównym pionem instalacji.
 • grzejników — odbiorniki ciepła powinny znajdować się w każdym pomieszczeniu. Ogrzana woda, która do niego wpływa, wymienia swoją energię z jego otoczeniem. W tym przypadku wymiennikiem ciepła jest powierzchnia grzejnika. Obecnie można znaleźć wiele rodzajów grzejników. Oprócz zwykłych kaloryferów dostępne są również dekoracyjne grzejniki łazienkowe.
 • pomp ciepła — odpowiada za napędzanie czynnika grzewczego, czyli zazwyczaj wody. Dzięki niej dociera on do najdalej usytuowanych odbiorników. Pompa odpowiada za to, by czynnik grzewczy przepływał z odpowiednią prędkością. Dzięki temu możliwa jest wymiana ciepła.
 • armatury instalacji — ta część instalacji centralnego ogrzewania reguluje przepływ czynnika grzewczego. Istnieją jej różne rodzaje: regulująca (zawory mieszające, trójdrogowe czy odcinające) oraz zabezpieczające (zawory odpowietrzające czy bezpieczeństwa). Wybór armatury przekłada się na prawidłowe działanie całego systemu.
 • naczyń zbiorczych — gdy w instalacji jest za dużo cieczy, wówczas konieczne jest posiadanie naczynia zbiorczego, które przejmuje tę nadwyżkę. Dzięki temu jesteś w stanie uniknąć wzrostu ciśnienia w układzie, a tym samym jego awarii i ewentualnych kosztów napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =