Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Każdy, kto planuje zakup używanego samochodu, musi się liczyć z pewnym ryzykiem. Lepiej więc zbytnio się nie śpieszyć z podjęciem decyzji – powinna być dobrze przemyślana i podjęta na podstawie racjonalnych przesłanek. Auto to przecież inwestycja na co najmniej kilka lat, dlatego warto mieć na uwadze kilka ważnych kwestii.

Gdzie kupić używany samochód?

W Polsce większość transakcji kupna-sprzedaży na wtórnym rynku motoryzacyjnym jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. Ma to oczywiście sporo plusów, niemniej należy pamiętać o innych rozwiązaniach. Jednym z nich jest zakup używanego pojazdu w salonie. Co prawda za samochód zwykle trzeba zapłacić więcej niż w przypadku zakupu od osoby prywatnej, ale w doświadczonych salonach takich jak Honda Plaza wystawiane na sprzedaż są wyłącznie auta dokładnie sprawdzone pod kątem prawnym i technicznym. Są w pełni przygotowane do sprzedaży i do jazdy. Dodatkowo można objąć je gwarancją udzielaną przez dealera.

Używany samochód – mało awaryjny i niedrogi w utrzymaniu

Kierowcom kupującym samochody na rynku wtórnym zależy przede wszystkim na tym, aby nie były one zbyt drogie w utrzymaniu. Niestety, z roku na rok należy przeznaczać coraz więcej pieniędzy na ten cel. W tym kontekście ogromne znaczenie mają m.in. pojemność i rodzaj jednostki napędowej, a także dostępność  części. Honda Civic oraz inne popularne modele aut wypadają w tym obszarze najkorzystniej, ponieważ na ogół nie ma kłopotów z nabyciem komponentów do nich. Im większe problemy z dostępnością części, tym wyższe rachunki za naprawy. Przed obejrzeniem wybranych pojazdów warto też zasięgnąć informacji na temat wad fabrycznych i najczęstszych usterek wybranych pojazdów.

Używany samochód – oględziny i jazda próbna

Bez względu na to, czy używany samochód pochodzi od osoby prywatnej, czy z salonu, konieczne jest dokonanie skrupulatnych oględzin. Jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie w tym temacie, powinien wybrać się na spotkanie ze sprzedawcą z kimś rozeznanym w tych kwestiach. Obowiązkowa jest również jazda próbna.

https://www.hondaplaza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwadzieścia =