Kiedy wiadomo, że drukarka ma jakąś awarię?

Spośród wszystkich sprzętów biurowych to drukarki często mają najtrudniejszą pracę. Pomimo postępującej cyfryzacji wciąż są intensywnie wykorzystywane w biurach, gdzie każdego dnia produkują dziesiątki, a nawet setki dokumentów. Z tego powodu awaria drukarki potrafi szybko sparaliżować działanie niejednej firmy. Po czym jednak poznać, że to urządzenie nie działa tak, jak powinno?

Jak rozpoznać awarię drukarki?

Sprawa jest bardzo prosta. Wiele awarii drukarek sprawia, że urządzenie nie może wykonywać najważniejszej dla siebie czynności, czyli drukować dokumentów. Niektóre nie są jednak tak dobrze zauważalne i objawiają się jedynie małymi nieprawidłowościami na wydrukowanych kartkach, bądź głośną pracą urządzenia.

Dlatego bardzo istotne jest to, by uważnie korzystać ze sprzętu i regularnie sprawdzać, czy pracuje prawidłowo. Często szybkie zauważenie awarii pozwala ograniczyć jej rozmiary i tym samym koszty naprawy.

Jakie są najczęstsze awarie drukarek?

Wiele usterek jest naprawdę prozaicznych i ich naprawa nie wymaga większych umiejętności. Drukarka może przestać drukować na przykład w wyniku awarii kabla, problemów z łącznością Bluetooth/Wi-Fi, czy też nieaktualnych sterowników. Brak drukowania może też wynikać z nieprawidłowego montażu tonera, bądź zacięcia się papieru. W wypadku gdy urządzenie nie zaczyna działać po sprawdzeniu powyższych rzeczy, lepiej udać się do fachowca. Koniecznie trzeba wybrać takiego, którego specjalizacją jest stricte naprawa drukarek.

Gdy mowa o awariach związanych z nieodpowiednim drukowaniem, pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie wnętrza pod względem czystości. Resztki tonera, czy też kurz mogą zanieczyszczać urządzenie. Wydruki mogą też wyglądać nieodpowiednio przez zepsuty, nieodbezpieczony lub wyczerpujący się toner.

Wiele powyższych czynności warto wykonać także wtedy, gdy drukarka głośno pracuje. Może to być efekt zanieczyszczenia jej wnętrza, w tym ruchomych elementów. Jeśli jednak dokładne wyczyszczenie nie pomaga, wybierz się ze swoją biurową drukarką do fachowca. Ten szybko zlokalizuje i usunie źródło awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + siedem =