Idealny fotel do gabinetu psychologicznego

fotel do gainetu

Profesjonalny gabinet psychologa powinien być miejscem przyjemnym i wykreowanym w taki sposób, by pacjenci czuli się w nim komfortowo – co więcej, mogli otworzyć przed lekarzem swoje wnętrze i opowiedzieć o swoich problemach, emocjach i potrzebach. Tradycyjne leżanki odchodzą tu w niepamięć, a w ich miejsce wybierane są fotele. Aby jednak dobrać idealny fotel uszak do gabinetu psychologicznego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Kolor to podstawa

Kolorystyka całego gabinetu wpływa na pacjenta w dwojaki sposób: pozytywnie lub negatywnie. Umysł ludzki jest skonstruowany w specyficzny sposób i reaguje w określony sposób na zestawy barw, tym bardziej warto zwrócić uwagę na wybór kolorystyki fotela – który niejednokrotnie zastępuje współcześnie tradycyjną leżankę. Wśród modeli tapicerowanych największą popularnością cieszą się barwy ziemi, jasne, zielone, niebieskie i pastelowe. Do lamusa odchodzi czerwień, która, jak się okazuje, przytłacza. Zielone barwy tapicerki pomagają pacjentom wyciszyć się i zrelaksować, natomiast odcienie niebieskiego wpływają pozytywnie na obniżenie ciśnienia krwi, a tym samym wyciszenie. Najbardziej neutralny jest kolor szary, który można z powodzeniem łączyć z różnego rodzaju meblami i fakturą ścian.

fotel dla psychologa

Wygodnie, znaczy z podłokietnikiem

Najpopularniejsze fotele do gabinetów psychologicznych mają określoną, przyjazną i ergonomiczną budowę, warto więc zwrócić uwagę na kształt oparcia i siedziska – czy dobrze stabilizują pozycję osoby siedzącej i dają uczucie odprężenia? W większości modeli nieodłącznym elementem są szerokie podłokietniki, dzięki którym pacjenci mogą poczuć się swobodniej i podeprzeć łokcie podczas dłuższych sesji. Fotelem numer jeden jest tu tzw. uszak, wyposażony w boczne wykończenie oparcia, podtrzymujące głowę i ramiona osoby siedzącej. Na rynku dostępna jest cała gama tego typu produktów, od rozłożystych po wąskie, wyściełanych tkaniną lub ekoskórą i od awangardowych po klasyczne, więc przy wyborze ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

Komentarz do “Idealny fotel do gabinetu psychologicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =