Chodaki i drewniaki – obuwie, w którym warto chodzić!

chodaki

Drewniaki zwane potocznie „trepami”, mogą nam się kojarzyć ze szpitalem, a właściwie pracownikami szpitala i przychodni. I owszem, to dobre skojarzenie, bo to właśnie tego rodzaju obuwie jest najczęściej wybierane przez tą grupę zawodową. Czy wiemy już wszystko na temat chodaków? To jak są zbudowane i dlaczego są tak wygodne? O tym przeczytamy poniżej.

Dlaczego warto chodzić w drewniakach?

Wybór obuwia do pracy, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z wielogodzinną pracą na nogach jest bardzo ważny. Warto zadbać o zdrowie naszych stóp, by zadbać również o kręgosłup i inne części naszego ciała. To, jakie buty wybierzemy decyduje o dalszym zdrowiu naszych stawów i kości. Główną zaletą chodaków jest to, że stopy się w nich nie pocą. Dzięki zastosowanym materiałom do budowy chodaków, nasza skóra może swobodnie oddychać. Dzięki temu można również uniknąć nieprzyjemnych odparzeń, otarć i pęcherzy. Drewniaki mają taką konstrukcję, która pozytywnie wpływa na nasza postawę ciała i kręgosłup. Wiele grup zawodowych wybiera saboty lub chodaki do swojej pracy, ponieważ są one lekkie, komfortowe i wygodne. Choć na pierwszy rzut oka, wcale tak nie wyglądają. Najczęściej chodaki i drewniaki zobaczymy u:

  • lekarzy,
  • pielęgniarek,
  • położnych,
  • fryzjerów,
  • kelnerów,
  • kucharzy,
  • kierowców zawodowych

To oczywiście tylko przykładowe grupy, które mogą korzystać z chodaków medycznych, ponieważ są one wygodne również do noszenia na co dzień, a w latach 90 stanowiły nawet bardzo modny trend w stylizacjach.

Jak wyglądają drewniaki i z czego są zbudowane?

Chodaki i drewniaki, mogą być wykonane w całości z drewna, ale najczęściej spotykanymi modelami są chodaki z drewnianą podeszwą i skórzaną cholewą. Górna część obuwia, zwana cholewą najczęściej wykonana jest ze skóry licowej, a podeszwa z drewna, dodatkowo bardzo często do chodaków dodawana jest gumowa część, która amortyzuje nasze stopy i sprawia, że chodaki są ciche i nie wydaja charakterystycznego stukotu. Ponad to, chodaki to już nie tylko drewniane, białe lub granatowe trepy. Obecnie, mamy możliwość wyboru ogromnej ilości wzorów i kolorów chodaków i drewniaków. Możemy wybrać swój ulubiony, który będzie dla nas najbardziej atrakcyjny. Spotkać się możemy z kwiatkami, żywymi barwami, kropkami i wieloma innymi printami.

Wpływ chodaków na nasz kręgosłup

Chodaki mają odpowiednio wyprofilowaną podeszwę, która jest bardzo komfortowa dla stóp, dlatego można się w nich poruszać bez problemu przez wiele godzin. Wygoda i komfort przekłada się na zdrowie naszego kręgosłupa i innych części ciała. Wygodne saboty, chodaki i drewniaki zapewniają nam komfort podczas długiej pracy, zapewniają utrzymanie prawidłowej postawy ciała i odciążają kręgosłup. Ponad to, chodaki mają również wpływ na wzmocnienie mięśni i korygują drobne zniekształcenia stóp. Są również bezpieczne i ciche ze względu na podeszwę antypoślizgową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − jedenaście =